گوناگون

هشدار نارنجی هواشناسی؛ احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای در استان تهران

هشدار نارنجی هواشناسی؛ احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای در استان تهران

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدارنارنجی هواشناسی نسبت به احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای در استان هشدارداد و گفت: شهروندان از تردد در مجاورت بناهای نیمه کاره بپرهیزند.

به گزارش پارسینه و به نقل از مهر؛ حامد یزدی مهر، عصر پنج شنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: بر اساس این هشدار، وزش باد خیلی شدید و احتمال وقوع طوفان لحظه‌ای از فردا جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه تا پایان روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام هواشناسی، مخاطره مذکور همراه با خیزش گرد و خاک برای همه مناطق استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و غربی خواهد بود، گفت: این مخاطره کاهش کیفیت هوا و شعاع دید را به همراه خواهد داشت، لذا به همه مردم توصیه می‌کنیم با توجه به منطقه اثر مخاطره پیش بینی شده احتیاط‌های لازم را داشته باشند.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران در خصوص عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق و کابل‌های فشار قوی هشدار داد و بر ضرورت عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام‌ها نیز تاکید کرد و افزود: موارد هشداری مذکور بخشی از توصیه‌های ایمنی در هنگام وقوع طوفان است که شهروندان باید به آن توجه کنند، همچنین دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی و عدم توقف در این مکان‌ها نیز در هنگام وقوع طوفان توصیه می‌شود.

یزدی مهر به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق در نیمه شمالی استان نیز هشدار داد و عنوان کرد: به شهروندان و کسانی که به واسطه شغل باید در مکان‌های مرتفع مانند دکل‌ها و داربست‌ها مستقر شوند توصیه اکید می‌شود از این اقدام خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک نیز هشدار داد و گفت: محافظت از پوشش گلخانه‌ها و نصب قیم برای نهال‌ها در دستور کار کشاورزان و باغداران عزیز باشد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار