گوناگون

هوای پایتخت در همه مناطق سالم است

هوای پایتخت در همه مناطق سالم است

کیفیت هوای شهر تهران در دومین روز از اردیبهشت ماه نیز همچنان در وضعیت قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، به نظر می رسد اردیبهشت ماه نیز برای پایتخت نشینان همچون فروردین همراه با هوای سالم باشد چرا که شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز/ یکشنبه روی عدد ۷۷ و در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد و این درحالیست که ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا با قرار گرفتن روی عدد ۷۱ در شرایط سالم سپری شد .

همچنین بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران تمامی نقاط پایتخت در وضعیت سالم قرار دارد و هیچ نقطه ای از پایتخت ناسالم نیست.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۵ روز هوای پاک و ۲۷ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار