گوناگون

افزایش تلفات شب چهارشنبه سوری؛ ۲۱۱۴ مصدوم و ۱۴ فوتی تاکنون/ قطع عضو ۱۵۲ نفر

افزایش تلفات شب چهارشنبه سوری؛ ۲۱۱۴ مصدوم و ۱۴ فوتی تاکنون/ قطع عضو ۱۵۲ نفر

سازمان اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان، آسیب‌دیدگان و فوتی‌های حوادث "چهارشنبه‌سوری" را اعلام کرد.

تحریریه پارسینه- محمد دلاوری: شب چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های باستانی ایران است که در آستانه نوروز برگزار می‌شود اما متأسفانه در سال‌های اخیر، شیوه برگزاری این مراسم سنتی و اصیل، دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده و این جشن قدیمی تبدیل به مراسمی برای انفجار مواد آتش‌زا و ترقه و مواد محترقه شده است.

متأسفانه سالانه تعداد زیادی از افراد در آستانه تعطیلات نوروزی، بر اثر انفجار این مواد دچار آسیب می‌شوند و عید نوروز را به کام خود و خانواده‌هایشان تلخ می‌کنند.

در این گزارش آمار لحظه به لحظه حوادث، مصدومین و فوتی‌های "چهارشنبه‌سوری" ارائه می‌شود:

آمار رسمی تا ساعت ۱۵

جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: از اول تا بیست و دوم اسفندماه ۵۴۲ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد متأسفانه ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد ۴۱ نفر از مصدومان دچار قطع عضو، ۲۵۸ نفر دچار سوختگی و ۱۶۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

آمار رسمی تا ساعت ۱۶

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۵۵۱ نفر از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۶ روز ۲۲ اسفندماه خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

بابک یکتاپرست افزود: تعداد ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۶۹ نفر دچار سوختگی و ۱۷۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۰۲ نفر توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند و ۳۱۷ نفر نیز به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، ۲۰ نفر از این مصدومان نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

آمار رسمی تا ساعت ۱۷:۳۰

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش شمار آسیب دیدگان اظهار کرد: تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز ۲۲ اسفندماه، ۶۲۳ نفر براثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

یکتاپرست افزود: ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۰۰ نفر دچار آسیب چشمی و ۲۸۴ نفر دچار سوختگی شده‌اند.

آمار رسمی تا ساعت 19 در تهران

محمداسماعیل توکلی؛ رئیس سازمان اورژانس استان تهران در گفت‌وگو با تسنیم با بیان این‌که از ساعت 8 صبح امروز 22 اسفندماه تا ساعت 19 تعداد 27 نفر در مراسم چهارشنبه‌سوری در استان تهران مصدوم شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد دو نفر جان باخته‌اند و 18 نفر از مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس استان تهران، به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند؛ 9 نفر نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

وی افزود: 13 نفر از مصدومان دچار آسیب، 9 نفر دچار سوختگی و سه نفر دچار قطع عضو شده‌اند، یک نفر نیز زخمی شده است‌.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران ادامه داد: شهروندان حتماً به نکات ایمنی توجه و از روشن کردن آتش در معابر اصلی خودداری کنند.

آمار رسمی تا ساعت 19:30

جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که به نظر می‌رسد بعد از ساعات افطار حوادث چهارشنبه‌سوری بیشتر شود، اظهار کرد: از خانواده‌ها تقاضا داریم که فرزندان خود را مدیریت کنند تا از آسیب‌های جسمی و عوارض ناشی از اصوات انفجار برای زنان باردار و سالمندان و بیماران، جلوگیری شود.

وی درباره آخرین امار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری بیان کرد: از اول اسفند تا ساعت 19 و 30 دقیقه بیست و دوم اسفندماه تعداد 839 نفر در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شده‌اند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: از این تعداد 13 نفر فوت کرده‌اند. 381 نفر دچار سوختگی، 281 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم و 63 نفر دچار قطع عضو شده‌اند.

آمار رسمی تا ساعت 20:30

ماهرخ؛ مدیر روابط عمومی اورژانس استان تهران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: دقایقی پیش یک دستگاه آمبولانس در تهران که در حال حمل بیمار دچار تشنج بوده، مورد اصابت مواد محترقه و آتش‌زا قرار گرفته و به دلیل رعب و وحشتی که ایجاد شده حال بیمار داخل آمبولانس رو به وخامت رفته است.

وی ادامه داد: افرادی که اقدام به ایجاد اختلال و وقفه در خدمت‌رسانی آمبولانس‌ها می‌کنند توجه داشته باشند که ممکن است خانواده‌ها و آشنایان خودشان نیز در حوادث چهارشنبه سوری آسیب ببینند و نیازمند خدمات درمانی شوند.

مدیر روابط عمومی اورژانس استان تهران افزود: از ساعت 20 امشب تماس‌های تلفنی با اورژانس استان تهران 20 درصد افزایش پیدا کرده است.

آمار رسمی تا ساعت 21

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: متاسفانه امار مصدومین افزایش یافته و طبق اخرین آمار 1000 نفر در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شده‌اند.

وی افزود: نسبت به سال گذشته آمار مصدومان 25 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: 430 نفر دچار سوختگی، 330 نفر دچار آسیب به چشم، 74 نفر دچار قطع عضو شده‌اند و 14 نفر نیز فوت کرده‌اند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تعداد زیادی از مصدومان رهگذر بوده‌اند، گفت: خواهش داریم در ساعات پیش رو خانواده‌ها مراقب کودکان باشند.

آمار رسمی تا ساعت 21:24

بابک یکتاپرست، سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه تعداد کل آسیب‌دیدگان حوادث چهارشنبه سوری به 1184 نفر رسید، گفت: از این تعداد متاسفانه 14 نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: 93 نفر دچار قطع عضو، 484 نفر دچار سوختگی و 405 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند. چشم یکی از مصدومان نیز تخلیه شده‌ است.

آمار رسمی تا ساعت 22:30

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به افزایش شمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری گفت: از ابتدای اسفند تا این لحظه 1804 نفر بر اثر انفجار مواد محترقه دچار آسیب شده‌اند؛ از این تعداد 14 نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: تاکنون 144 نفر دچار قطع عضو، 594 نفر دچار سوختگی و 573 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند و چشم یک نفر نیز تخلیه شده است.

وی ادامه داد: 63 درصد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری زیر 18 سال سن دارند که نشانگر این است که کودکان و نوجوانان بیشترین آسیب را متحمل شده‌اند به همین دلیل از خانواده‌ها خواستاریم مراقب فرزندان خود باشند.

آمار رسمی تا ساعت 22:32

محمداسماعیل توکلی، رئیس سازمان اورژانس استان تهران گفت: متاسفانه دقایقی پیش با نارنجک دستی به دو دستگاه آمبولانس حمله و این دو دستگاه از مدار خدمت‌رسانی خارج شد.

وی افزود: حجم تماس‌ها در چند ساعت اخیر رشد محسوسی داشته و از مردم درخواست می‌کنیم از آسیب زدن به آمبولانس‌ها خودداری کنند.

آمار رسمی تا ساعت 22:45

بابک یکتاپرست، سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم از عبور شمار مصدومان از مرز 2000 نفر خبر داد و گفت: از ابتدای اسفند تا ساعت 22 و 30 دقیقه 22 اسفندماه تعداد 2114 نفر در حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 14 نفر فوت کرده‌اند. 152 نفر دچار قطع عضو، 700 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم و 681 نفر دچار سوختگی شده‌اند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  این کارها مگر اسمی به جز حماقت دارد؟ من اگر جای اورژانس بودم به چنین احمق هایی اصلا خدمات نمیدادم.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار