گوناگون

کسری خدمت یک ماهه «سربازی» به این افراد می رسد؟

کسری خدمت یک ماهه «سربازی» به این افراد می رسد؟

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از یک ماه کسری خدمت سربازی برای دانش‌آموزان هنرستانی خبر داد.

پارسینه: عباس بیات درباره ابلاغ مصوبه یک ماه کسری خدمت سربازی برای دانش‌آموزان هنرستانی اظهار کرد: یک ماه کسری خدمت سربازی ابتدا در قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهاد شد، در آنجا تصویب و اکنون با تصویب نهایی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه از این پس همه دانش آموزان هنرستانی از یک ماه کسری خدمت سربازی برخوردار می‌شوند، افزود: از آنجا که همه رشته‌های هنرستانی ما مهارت پایه هستند این کسری خدمت یک ماهه شامل حال همه دانش آموزان هنرستانی است.

به گفته مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، قرار بر این است که از کل دوره سربازی پسرانی که در هنرستان تحصیل کرده‌اند، یک ماه کسر شود و اینکه این تسهیلات شامل حال مناطق محروم می‌شود یا خیر؟ هم به قواعد کلی نظام وظیفه عمومی بستگی دارد.

بیات در پاسخ به اینکه آیا این تسهیلات فقط شامل حال آن دسته از دانش آموزان هنرستانی می‌شود که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی برای سربازی اقدام کرده‌اند یا پسرانی که هنرستانی بودند و اکنون دانشجو هستند هم می‌توانند از این یک ماه کسری خدمت استفاده کنند؟، توضیح داد: شامل حال هنرستانی‌هایی که اکنون دانشجو هستند نیز می‌شود، به خصوص اگر این افراد در دانشگاه‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی تحصیل کرده باشند، حتما شامل حالشان می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه آموزش و پرورش پیشنهادات دست بالاتری را برای هنرستانی‌ها پیگیری و دنبال می‌کند، افزود: قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح برای غنا بخشیدن به دوره سربازی با این کسری یک ماهه از خدمت سربازی هنرستانی‌ها کاملا موافق و جزو دغدغه‌هایش بود. آموزش و پرورش پیشنهادت دست بالاتری دارد که باید رایزنی‌ها و پیگیری‌های آن ادامه پیدا کند و سپس اطلاع رسانی کنیم. به طور کلی ما به دنبال ایجاد تسهیلاتی بیشتر و کاراتر برای هنرجویان هنرستانی هستیم.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار