گوناگون

تفنگ معروفی که صدام حسین با آن حمله به ایران را اعلام کرد + تصاویر

تفنگ معروفی که صدام حسین با آن حمله به ایران را اعلام کرد + تصاویر

پارسینه: برنو ، این یکی از کلاسیک ترین تفنگ های دنیاست. یک تفنگ آمریکایی که سال ها قبل و در مدل های اولیه اولین سلاح های گرم جنگ های تن به تن بودند اما این سلاح با تغییراتش تبدیل به یک تفنگ کلاسیک شد.

به گزارش پارسینه به نقل از پارتیزان ، یکی از تصاویر مهم از دیکتاتور عراقی صدام حسین ، تصاویر او با تفنگ برنویی است که در دست دارد. سلاحی که با آن در حیاط کاخ ریاست جمهوری عراق ایستاد و با شلیک از آن آغاز جنگ تحمیلی ۸ ساله به ایران را آغاز کرد.
تفنگ معروفی صدام حسین
تصویری طی بازدید عزیزان از موزه محور مقاومت منتشر شد که در آن اسلحه ای دست پر منتسب به صدام نمایش داده می شود.با کمی تحقیق و تطبیق تصاویر شلیک های صدام با اسلحه در دستش و اسلحه در تصویر شباهت ها و تفاوت هایی میان تصاویر دیده می شود که می تواند باعث سردرگمی شود.
تفنگ معروفی صدام حسین حمله به ایران
در حقیقت سلاح در تصویر از لحاظ شکل و شمایل کلی با نسخه های لوله کوتاه سواره نظام سلسله تفنگ های ماوزر شباهت دارد. ماوزر های آرژانتینی مدل ۱۹۰۹ و ماوزر های سوئدی از جمله نمونه های مورد اشاره هستند. اما به احتمال قوی سلاح در تصویر یک تفنگ دست پر لوله کوتاه مدل ۳۰ یا مدل ۴۹ ماوزر باشد که با کمی دستکاری به این شکل در آمده اند.سلاح معروف در دست صدام نیز نمونه ای از خانواده تسلیحات دست پر راجر ام ۷۷ است که با جستجوی کوتاهی در اینترنت تصاویر بیشتر و سرنوشت این سلاح در دسترس خواهد بود.
تفنگ معروفی
بصورت دقیق تر اسلحه صدام به احتمال بالا راجر ام ۷۷ مارک ۲ آر اس آی بوده است. (Ruger M۷۷ Mark ۲ RSI)

ارسال نظر

 • ناشناس

  اگر بوش به عراق حمله نکرده و صدام دیکتاتور ملعون را نابود نکرده بود باز هم شاهد حمله این جانی به کشورهای همسایه عراق بودیم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار