گوناگون

پیروز نماد حیات وحش ایران بود + فیلم

پیروز نماد حیات وحش ایران بود + فیلم

پارسینه: درباره مرگ و زندگی پیروز این یوزپلنگ آسیایی که تنها 10 ماه عمر کرد، پرسش‌ها و ابهاماتی پیش آمده که در گفت‌وگو با علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز به آنها پاسخ داده شده است. او در جایی از مصاحبه می‌گوید: جایی که در روز روشن به یک گوزن شلیک کرده بودند، نمی‌توانستم پیروز را تنها بگذارم.

علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز تاکید کرد که حساسیت و مطالبه‌گری مردم باید روی حفاظت از زیستگاه یوزپلنگ آسیایی باشد. پیروز نماد حیات وحش ایران بود .

پیروز در (9 اسفندماه) امسال بدلیل نارسایی کلیوی تلف شد. هنوز سازمان حفاظت محیط زیست چرایی بروز مشکل کلیوی در پیروز و نتایج کالبدگشایی و دلیل اصلی مرگ او را اعلام نکرده است.

درباره مرگ و زندگی پیروز این یوزپلنگ آسیایی که تنها 10 ماه عمر کرد، پرسش‌ها و ابهاماتی پیش آمده که در گفت‌وگو با علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز به آنها پاسخ داده شده است.

چرایی ممانعت سازمان حفاظت محیط زیست از چکاپ هشت ماهگی پیروز، مشکلات زمینه‌ای این حیوان از جمله سوالات این مصاحبه است. علایمی که پیروز در روز و ساعت‌های آخر قبل از مراجعه به بیمارستان داشته و اینکه آیا مشکلات گوارشی و کلیوی او منشا ژنتیکی داشته یا در اثر مصرف شیر با برند غیر مرغوب در دوران نوزادی بوده، بخش دیگر مباحثی است که در این گفت‌وگو طرح شده است.

اشتباه بودن سزارین «ایران» مادر پیروز یکی از گزاره‌های مطرح در این گزارش است که به نقل از پیتر کالدول دامپزشک آفریقایی مورد اشاره قرار گرفته است. این دامپزشک طرف مشورت سازمان حفاظت محیط زیست در پروسه نگهداری پیروز بوده است. او یک بار به ایران سفر کرد و پیروز و مادرش را مورد معاینه قرار داد.

اینکه پیروز چرا تبدیل به سلبریتی شده یکی از انتقاداتی است که برخی در چندین روز گذشته به آن اشاره کردند، علیرضا شهرداری با بیان اینکه من از انتشار عکس و فیلم‌های پیروز اجتناب می‌کردم به این موضوع به طور مفصل پاسخ داده است.

همچنان حقوق و دستمزد تیمارگر پیروز محل ابهام است که در این گفت‌وگو با عدد و رقم دقیق مطرح شده که در حدود 10 ماه نگهداری پیروز، تیمارگر چه مبلغی دریافت کرده است؟

به چرایی خوابیدن تیمارگر در کنار پیروز در فنس و محوطه داخلی سایت نگهداری پیروز هم در این گفتگو پرداخته شده است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار