گوناگون

دانشگاه نه جای فحاشی است و نه گاز اشک‌ آور/ چوب و چماق به جای گفتگو به صحن دانشگاه آمد

دانشگاه نه جای فحاشی است و نه گاز اشک‌ آور/ چوب و چماق به جای گفتگو به صحن دانشگاه آمد

پارسینه: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال درباره حوادث امروز رخ داده در محیط این دانشگاه اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پارسینه ؛ روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

"دانشگاه نه جای فحاشی است، نه چوب و چماق و نه گاز اشک‌آور

پیش از ظهر امروز در واحد تهران شمال دانشگاه آزاد مراسمی برای یادبود شهدای فاجعه شاهچراغ برگزار شد که با درگیری شدیدی میان دانشجویان همراه بود. در حین مراسم برخی افراد با چوب و چماق به مراسم دانشجویان که مجوز رسمی از دانشگاه داشتند حمله کردند و متاسفانه صحن دانشگاه بهم ریخت. یکی از شاهدان عینی می‌گوید در دست برخی از حمله‌کنندگان چاقو هم بوده است.

روز گذشته نیز افرادی قصد حمله به مقبره شهدای دانشگاه را داشتند و صحنه‌هایی زشت رقم خورد. امروز هم همان افراد دانشگاه را با باشگاه مشت‌زنی اشتباه گرفتند و حملات به دانشجویان شرکت کننده در مراسم شهدا را آغاز کردند.

در میان درگیری‌های امروز فردی که هویت او معلوم نیست به یکباره از گاز اشک‌آور استفاده کرد و فضا تندتر شد. فیلمی که از دانشگاه در فضای مجازی دست به دست می‌شود نشان می‌دهد فردی که گاز اشک‌آور را زده خیلی سریع میان دانشجویان پنهان می‌شود و صحنه را ترک می‌کند.

در هفته‌های اخیر در هر دانشگاهی که تجمع‌های دانشجویی با شعار‌های رادیکال و فحاشی همراه شده، صحن دانشگاه تبدیل به کارزار زد و خورد شده و صحنه‌های دون شأن دانشگاه پدید آمده است، حالا استفاده از سنگ، چوب و چماق فقط منجر به رادیکال شدن دانشگاه می‌شود. این اتفاق هیچ سودی برای دانشجویان با هر سلیقه‌ای ندارد و هیچ دیدگاهی نمی‌تواند آن را تایید کند. قطعا وجود شور و هیجان دانشجویی باعث زنده شدن دانشگاه می‌شود، حتی اگر چند گروه حرف‌ها و شعار‌های یکدیگر را قبول نداشته باشند و برای هم شعار بسازند، عقلای دانشگاه مشکلی ندارند.

مشکل از آنجایی شروع می‌شود که شعار‌ها استادیومی و زننده شد و چوب و چماق به جای گفتگو به صحن دانشگاه آمد. قطعا دانشگاه برای حفظ شأن خودش و برای دفاع از حرمت دانشجویان باید مقابل فحاشی، استفاده از چوب و سلاح سرد، و کار‌هایی غیرعاقلانه بایستد. دانشجویان شاید هیچ وقت نتوانند همدیگر را قانع کنند، ولی این مجوز رادیکالیسم کور نیست.

بازگشت فضای علمی و آرامش انتظار به حق خانواده دانشجویان و دانشگاهیان است که افرادی قلیل این فضا را دراین ۴۱ روز به تشنج کشانده‌اند. "

همچنین روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با انتشار اطلاعیه‌ای، از برگزاری کلیه کلاس‌های درسی این واحد دانشگاهی مطابق روال عادی و بر اساس برنامه‌های کلاسی خبر داد.

در متن اطلاعیه این واحد آمده است: به اطلاع اساتید گرامی و دانشجویان عزیز واحد تهران شمال می‌رساند، کلیه کلاس‌های درسی این واحد دانشگاهی مطابق روال عادی و بر اساس برنامه‌های کلاسی دایر می‌باشد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  فحاشی کننده ها را دستگیر می‌کنند ولی کسانیکه خودجوش گاز اشک آور میزنند را نه!!!

 • شهرام

  دانشجوی واقعی یعنی عموما جوانی که در جستجوی دانش است و به احتمال زیاد وقت ز یادی برای تظاهرات ویا کوکتل مولوتوف ویا سنگ اندازی ندارد. والا جایش دانشگاه نیست. اما کمی تاریخ برای این جنابان دانشجوها: حدود دویست سالی است که ایران همیشه تحقیر شده، تو سرش زده اند، حق تصمیم خودش را نداشته، شهرها و استانهایش را جدا کرده اند ( آخرین آنها آرارات و بحرین ) . بلا خره دولتی بر سر کار آمد که با همه کمی ها و کاستی ها و ایرادات گفت که دیگر بس است، حرف حرف خود ماست و زیر بار سخن و رفتار زور نمی رویم. امتحانش را هم داده و می دهد، مقابل تمام استعمارگران و امپریالیسم ایستا د. روشن است که دنیای دروغین و عنکبوتی فاسد غرب این را بر نمی تابد. تلاش برای سرنگونی این قدرت جدید و بر حق همیشه ادامه داشته، گاه به شکل نظامی آشکار و هم زمان به شکل خزنده از طریق خبر گذاریهای مزدور و شبکه های اجتماعی که روی افکار و روان نسل جوانتر کار کرده اند و حالا این زامبی های تربیت کرده خود را بکار گرفته اند. ساده لوحانی که که عمق تحلیل اوضاع زمانه شان و جایگاه جهانی کشورشان تنها یک وجب جلوی بینی و صفحه تلفنی است که اتفاقا از سوی دشمنان کشورشان تغذیه میشود. اوف براین نادانی و حماقت. این کشور در طول تاریخ هزینه زیادی داده تا بدین جایگاه قدرت مند رسیده، من امیدوارم و مطمئنم که بسیاری خیلی بیشتر جوانان ایرانی حقیقی و غیرتمند وجود دارند که در زمان نیاز جامعه و دانشگاهها را از لوث وجود این به اصطلاح دانشجویان لوث و گیج که در این زمان در تاریخ ایران تنها نقش پیاده نظام دشمنان را بازی می کنند پاک کنند. دانشجوی پیاده نظام دشمنان ایران که فکرش بیشتر دنبال عکس و فیلم گرفتن است تا تحصیل، بیشتر در فکر مدرک گرفتن و خارج رفتن است تا دلسوزی و خدمت به وطن، اوف بر این بیشرمی و بی وطنی. پاینده ایران سر بلند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار