گوناگون

میرزاده: هیچ دانش آموزی بابت «خواندن آهنگ» اخراج نشده

میرزاده: هیچ دانش آموزی بابت «خواندن آهنگ» اخراج نشده

پارسینه: چندی قبل تصاویر رقص و پایکوبی و البته آهنگ خواندن دانش آموزان در سنین مختلف در شبکه های اجتماعی غوغا بپا کرد. ترانه ای که دانش آموزان با آن به شادی پرداختند، متعلق به یک خواننده لس آنجلسی است و دارای ادبیات و واژه های جلفی بوده و از این رو بسیاری از مسئولان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. اما ماجرا به اینجا ختم نشد و در ادامه واکنش برخی شخصیتها به این اتفاق فضای رسانه ای و افکار عمومی را تحت تأثیر خود قرار داد.

میرزاده: هیچ شکایتی بابت اخراج دانش آموزان بابت «خواندن آهنگ» وصول نشده به گزارش پارسینه ، چندی پیش رفتار دانش آموزان در رقص و سرودن آهنگی از یک خواننده لس آنجلسی، آنهم در مدارس کلی غوغا بپا کرد. اتفاقی که افتاد از این منظر بسیار مهم و قابل توجه بود که این ترانه سبک با اشعاری جلف، آنچنان در میان دانش آموزان طرفدار داشت که واکنش آموزش و پرورش و بسیاری از مسئولان را با خود به همراه داشت و از طرفی فضای رسانه ای و افکار عمومی در مدتی کوتاه، با ابعاد گسترده درگیر این ماجرا شد.
اما تمام این ماجرا به واکنش های معمول غیر اثرگذار مسئولان و متولیان فرهنگی کشور ختم نشد و در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی و البته رسانه های فارسی زبان خارج از کشور، موضوع جدیدی در این رابطه، آنهم ارسال پیامک تهدید و اخراج به والدین دانش آموزان مطرح شد که سرو صدای زیادی بپا کرد!
در این پیامکها به اولیای دانش آموزان هشدار داده شده بود که از ثبت نام فرزندانشان در سال آینده تحصیلی ممانعت به عمل خواهد آمد. ظاهراً برخی پیامکهای دیگر با همین وزن نیز به سایر خانواده های دانش آموزان ارسال شده است.
اما سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد خبر اخراج دانش آموزانی که در مدارس آهنگ خواندند، گفت: این موضوع نمی‌تواند صحت داشته باشد و در این ارتباط نیز هیچ گزارش و شکایتی از سوی اولیاء دانش آموزان به کمیسیون آموزش واصل نشده است.

سید حمایت میرزاده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به ارسال پیامکی از طرف مدرسه مبنی بر اخراج دانش آموزانی که در مدارس آهنگ خوانده و تصاویر آن در فضای مجازی پخش شد برای اولیاء این دانش آموزان، گفت: این موضوع نمی‌تواند صحت داشته باشد و در این ارتباط نیز هیچ گزارش و شکایتی از سوی اولیاء دانش آموزان به کمیسیون آموزش واصل نشده است.

تا کنون در این رابطه هیچ گزارش مستندی وجود ندارد و فقط برخی اخبار آن هم در فضای مجازی مبنی بر عدم ثبت نام این گروه از دانش آموزان در سال تحصیلی جدید منتشر شده که صحت آن زیر سئوال است. نماینده مردم گرمی مغان در مجلس با بیان اینکه قطعا در جریان پخش این کلیپ‌ها، دانش آموزان به عنوان آخرین مقصر کمترین سهم را داشته‌اند؛ افزود: تاکنون در این رابطه هیچ گزارش مستندی وجود ندارد و فقط برخی اخبار آن هم در فضای مجازی مبنی بر عدم ثبت نام این گروه از دانش آموزان در سال تحصیلی جدید منتشر شده که صحت آن زیر سئوال است.

وی تصریح کرد: اگر دانش آموزی را در نزدیک‌ترین مدرسه به منزلش به چنین دلیلی یا موارد مشابه آن ثبت نام نمی‌کنند، اولیا می‌توانند با مراجعه به آموزش و پرورش منطقه مشکل خود را مطرح و قطعا به مسئله آن‌‎ها رسیدگی خواهد شد. چنانچه باز هم مشکلشان حل نشد می‌توانند مسئله خود را به صورت مستند به کمیسیون آموزش ارائه تا کمیسیون مستقیما وارد عمل و مشکل آن‌ها را حل کند.

میرزاده با یادآوری اینکه نگاه به این دانش آموزان باید پدرانه باشد و به هیچ عنوان نمی‌توان پذیرفت که در وزارت آموزش و پرورش دستوری از بالا برای تغییر مدارس این دانش آموزان صادر شده است، گفت: اگر قرار به برخورد تنبیهی باشد باید با مسئولان و مدیران مدارس برخورد صورت گیرد که اجازه چنین رفتار‌هایی را داده‌اند؛ این دانش آموزان فرزندان خود ما هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: حتی اگر در یک مدرسه، فقط در یک مورد چنین برخوردی صورت گرفته به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و آموزش و پرورش باید در صورت روی دادن حتی یک مورد به این مسئله رسیدگی کند.

ارسال نظر

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  دانش آموز های خاطی نمره انضباطشان کم شود کافی هست
  لکن باید مسئولان مدارس توبیخ شدید شوند

 • ناشناس

  دانش آموز آهنگ خوان اخراج باید گردد
  مدیر متجاوز آزاد باید گردد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار