گوناگون

کانادا خواستار خروج شهروندانش از لبنان شد

کانادا خواستار خروج شهروندانش از لبنان شد

کانادا بار دیگر با اعلام این که شهروندانش خاک لبنان را هرچه زودتر ترک کنند، گفت که وضعیت امنیتی لبنان به دلیل درگیری بین اسرائیل و حزب الله به طور فزاینده ای بی ثبات و غیرقابل پیش بینی شده است.

به گزارش پارسینه؛ ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای گفت: پیام من به کانادایی ها از ابتدای بحران در خاورمیانه روشن بوده است: زمان سفر به لبنان نیست. شهروندان کانادایی هایی که در حال حاضر در لبنان هستند، زمان ترک این کشور فرا رسیده است. تا زمانی که پروازهای مسافربری همچنان در دسترس هستند، لبنان را ترک کنید.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه درباره خطر تشدید تنش در منطقه به ویژه میان اسرائیل و حزب الله لبنان هشدار داد.

تور ونسلند هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره وضعیت خاورمیانه گفت: من نگرانی های جدی خود را در مورد خطر تشدید تنش در منطقه، به ویژه بین اسرائیل و حزب الله در امتداد مرزها اعلام می کنم.

در هفته‌های اخیر تنش در مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی افزایش یافته و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل آمریکا را متهم کرده که ارسال مهمات و سلاح به این رژیم را متوقف کرده است.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گزارش داد، مقام‌های آمریکایی به هیاتی از اسرائیل که به آمریکا رفته بود، اطمینان داد که در صورت بروز جنگ تمام عیار با لبنان، دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به طور کامل آمادگی دارد که از اسرائیل حمایت کند.

به نوشته تارنمای سی. ان. ان، طرفین در این دیدارها درباره طیف وسیعی از موضوعات از جمله اوضاع در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی، ایران و مذاکرات آتش‌بس و آزادی اسرا در غزه گفت‌وگو کردند.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد دولت آمریکا هنگام صحبت از حزب‌الله لبنان تصریح کرد که دولت بایدن در صورت لزوم کمک امنیتی به اسرائیل ارائه خواهد کرد اما در چنین سناریویی نیروهای نظامی آمریکا اعزام نخواهند شد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار