گوناگون

اطلاعات کشتی انگلیسی و پهپاد آمریکایی که توسط یمنی‌ها شکار شد فاش شد

اطلاعات کشتی انگلیسی و پهپاد آمریکایی که توسط یمنی‌ها شکار شد فاش شد

منابع آگاه فاش کردند که آمریکا از سرنگونی پهپادش در الحدیده غافلگیر شده است و کشتی انگلیسی که در خلیج عدن توسط نیروهای مسلح یمن هدف قرار گرفت، حامل آمونیاک بود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع آگاه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین جزئیات عملیات هدف قرار دادن کشتی انگلیسی «RUBYMAR» توسط نیروهای مسلح یمن در خلیج عدن و همچنین اطلاعات مربوط به پهپاد آمریکایی MQ۹ را که در الحدیده یمن سرنگون شد، فاش کردند.

این منابع اعلام کردند که کشتی انگلیسی RUBYMAR که در خلیج عدن هدف حمله نیروهای مسلح یمن قرار گرفت، حامل آمونیاک بود.

منابع مذکور افزودند که این کشتی پس از هدف قرار گرفتن با تسلیحات نیروی دریایی یمن، آتش گرفت و پس از شکست در نجات آن، در دریا فرو رفت.

به گفته منابع آگاه، کشتی انگلیسی با سلاح‌های جدید و دقیقی هدف قرار گرفت که تا کنون از آن رونمایی نشده است.

همزمان، شرکت امنیتی حامی این کشتی انگلیسی به خبرگزاری رویترز گفته است که مالک و اپراتور این کشتی که هدف نیروهای یمنی قرار گرفته، در حال بررسی گزینه‌هایی برای یدک کشیدن آن از خلیج عدن است.

این شرکت افزود که کشتی باری با پرچم «بلیز» پس از شلیک دو موشک از یمن آسیب دید، اما خدمه آن تخلیه شدند.

منابع ویژه المیادین همچنین در رابطه با اطلاعات مربوط به پهپاد آمریکایی MQ۹ نیز فاش کردند که پس از سرنگونی چندین فروند از این نوع پهپاد در یمن، واشنگتن برای ارتقا و نوسازی آنها اقدام کرد و ارتش یمن نیز از این موضوع مطلع شد و بلافاصله پس از بازگشت این پهپاد به خدمت، پس از به روز رسانی سلاح‌های دفاعی جدید یمن دوباره سرنگون شد.

به گفته این منابع، آمریکا از سرنگونی پهپاد خود در الحدیده یمن غافلگیر شده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای دریایی ما یک کشتی انگلیسی را در خلیج عدن با تعدادی از موشک‌های دریایی مناسب هدف قرار دادند که موشک‌ها به صورت مؤثر و مستقیم به کشتی مذکور اصابت کرد.

سریع همچنین افزود که سامانه دفاع هوایی یمن نیز موفق شد یک پهپاد «ام کیو ۹» آمریکایی را در الحدیده با موشک‌های مناسب هدف قرار دهد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار