گوناگون

حمله حوثی های یمن به یک کشتی در دریای سرخ

حمله حوثی های یمن به یک کشتی در دریای سرخ

منابع منطقه‌ای اعلام کردند که نیروهای یمنی یک کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند.

به گزارش مهر، یک منبع نظامی یمنی به شبکه الجزیره گفته است که نیروهای یمن یک کشتی را در دریای سرخ هدف قرار دادند.

همزمان اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارشی درباره فعالیت واحدهای گشت زنی در دریای سرخ در نزدیکی یمن دریافت کردیم.
 
سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس در این ارتباط اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در ۵۰ مایل دریایی تا بندر الحدیده یمن دریافت کردیم.
 
به جزئیات بیشتری در این گزارش اشاره نشده است، اما با توجه به خبر اولیه شبکه الجزیره به نظر می‌رسد این حادثه مرتبط با گزارش چند ساعات پیش باشد که در آن به نقل از مقام یمنی حمله به یک کشتی در دریای سرخ تأیید شده بود.
 
 
این در حالی است که روز گذشته وزیر دفاع انگلیس گفته بود که کشتی «اچ‌ام‌اس ریچموند» به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مقابله با حملات نیروهای یمنی به سمت دریای سرخ در حرکت است.
 
پیشتر نیز، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیأت مذاکره کننده صنعا در سخنانی تاکید کرده بود که اظهارات مقامات آمریکایی درباره تحولات دریای سرخ با هدف منحرف کردن توجه افکار عمومی جهانی از کشتار شهروندان در غزه است.
 
به گفته این مقام یمنی، آمریکا باید بداند که نظامی‌سازی دریای سرخ مانع از ادامه عملیات‌های حمایتی یمن از مقاومت فلسطین در غزه نخواهد شد و یمن همچنان به حمایت خود از نیروهای مقاومت فلسطین در غزه ادامه خواهد داد.
 
مجلس نمایندگان یمن هم چند روز پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما مغالطه‌ها و دروغ‌های خلاف واقعی را که پیرامون رخ‌دادهای دریای سرخ در بیانیه ائتلاف آمریکایی آمده است رد می‌کنیم.
 
این نهاد یمنی تاکید کرد: ما نسبت به تداوم سیاست استانداردهای دوگانه و اجرای گزینشی قوانین بین‌المللی و حقوق بشری در جهت منافع رژیم صهیونیستی ابراز انزجار می‌کنیم.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: ما بر توجه و پافشاری خود نسبت به امنیت دریانوردی در منطقه تاکید می‌کنیم و تنها کشتی‌هایی که به سوی بندرهای فلسطین اشغالی در حرکت هستند تا زمان برقراری آتش‌بس در امنیت نخواهند بود.
 
مجلس نمایندگان یمن بیان کرد: ما بر حق یمن و نیروهای مسلح در دفاع از حق حاکمیت یمن و انجام وظیفه‌های خود در دفاع از ملت فلسطین دوباره تاکید می‌کنیم.
 
این نهاد یمنی اعلام کرد: ما مسؤولیت جنایت پاک‌سازی نژادی ملت فلسطین و تلاش برای نظامی‌سازی دریای سرخ را متوجه ائتلاف آمریکایی می‌دانیم.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار