گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

 پیش بینی بورس امروز 18 اردیبهشت 1403

برخی تحلیلگران تکنیکی پس از پایین آمدن شاخص از مرز 2 میلیون و 260 هزار واحد درباره احتمال سقوط شاخص با شکستن این سطح حمایت هشدار داده بودند.

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که دیروز شاخص کل بورس تهران برای ششمین روز متوالی ریزش کرد. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه 18 اردیبهشت- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 20 هزار و 647 واحد افت کرد و شاخص کل هم‌وزن 6 هزار و 938 واحد نزول کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  202 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس ریزش هزار و 611 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت توسعه شهری توس گستر (وتوس)، شرکت داروسازی کوثر (دکوثر) و شرکت سیمان دشتستان (سدشت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرق)، شرکت سپیدار سیستم آسیا (سپیدار) و شرکت عطرین نخ قم (نطرین) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای ثفارس (شرکت عمران و توسعه فارس)، کفپارس (شرکت فراورده‌های نسوز پارس) و خوساز (شرکت محورسازان ایران خودرو) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت رایان هم افزا (رافزا)، شرکت عمران و توسعه شاهد (ثعمرا) و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 46 نماد صف خرید داشتند و 71 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 35 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 85 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 87 درصدی به 305 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص بورس برای ششمین روز ریزش کرد و بیش از 20 هزار واحد پایین آمد. نمادهای فملی، فولاد، فارس، شپنا، وبملت، شبندر و شستا بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند.

به علاوه، برای ششمین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. نمادهای خودرو، فملی، خساپا، ثپردیس، شپنا، سامان، وشهر، خگستر، وپارس و مادیرا بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

روز دوشنبه 296 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به روز یکشنبه بیش از 3 برابر -معادل 252 درصد- افزایش یافته است.  در مجموع 6 روز معاملاتی اخیر بورس تهران هزار و 64 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

همچنین دیروز عرضه بر تقاضا غلبه داشت و ارزش‌ صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود. دیروز نرخ افت شاخص افزایش یافت و 0.91 درصد ریزش کرد. شاخص هم وزن نیز 0.92 درصد پایین آمد. شاخص کل فرابورس 0.8 درصد و شاخص هم وزن فرابورس نیز 1.17 درصد تنزل کردند.

برخی تحلیلگران تکنیکی پس از پایین آمدن شاخص از مرز 2 میلیون و 260 هزار واحد درباره احتمال سقوط شاخص با شکستن این سطح حمایت هشدار داده بودند. با توجه به مازاد عرضه در بازار، به نظر می‌رسد امروز نیز نیروی صعودی در بازار غایب باشند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار