گوناگون

ابلاغ یک مصوبه مهم درباره ساخت مسکن

ابلاغ یک مصوبه مهم درباره ساخت مسکن

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران گفت: در دولت سیزدهم مصوبه الحاق بیش از ۲۷ هزار هکتار اراضی برای تولید مسکن با تامین دیگر کاربری‌ها ابلاغ شد، این در حالی است که در سال‌های ۹۸ تا ابتدای دولت سیزدهم این میزان ۴ هزار و ۷۰۹ هکتار بود.

 به گزارش پارسینه، خسرو دانشجو عملکرد شورای‌عالی و مجموعه معاونت معماری و شهرسازی را در فرآیند بررسی موضوعات منتهی به مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری تشریح کرد.

وی گفت: از سال ۱۳۹۸ تاکنون در مجموع مصوبه ۵۹ هزار و ۴۷۳ هکتار صادر شد که از این میزان، ۳۱ هزار و ۷۲۹ هکتار مربوط به مصوبات شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، ۱۰ هزار و ۴۷۷ هکتار مربوط به مصوبات کمیسیون ماده ۵ استان‌ها و ۱۷ هزار و ۲۶۵ هکتار نیز مربوط به مصوبات استانی برای الحاق اراضی در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت است.

محله پیروزی در شرق تهران و در منطقه 13 و 14 واقع شده و از شرق به میدان کلاهدوز و از غرب به میدان شهدا (میدان ژاله) متصل شده و با محله‌های ‌نیرو هوایی، کوی زینیبه، پرستار، حافظیه، دهقان مجاورت دارد.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران توضیح داد: از میزان مصوباتی که توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای الحاق اراضی به محدوده شهرها صادر شده است ۴ هزار و ۷۰۹ هکتار اراضی در فاصله سال‌های ۱۳۹۸ تا ابتدای دولت سیزدهم و ۲۷ هزار و ۲۰ هکتار نیز در دولت سیزدهم و از مهر ۱۴۰۰ تاکنون الحاق شده است.

به گفته دانشجو، به دلیل تسریع در انجام تعهد دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت جلسات شورای‌عالی شهرسازی و معماری هر هفته یکبار در سال جاری تشکیل شد تا موضوعات بیش‌تری را مورد بررسی قرار دهد. همچنین در دوره جدید بررسی موضوعات و الحاق اراضی در چارچوب قانون سرعت گرفته است تا با اینکار دولت بتواند به تعهد خود در بخش مسکن جامه عمل بپوشاند.

 

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار