گوناگون

شرایط جدید فروش لاستیک دولتی اعلام شد

شرایط جدید فروش لاستیک دولتی اعلام شد

مدتی‌ است که شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرده؛ عرضه لاستیک دولتی به‌صورت اینترنتی متوقف شده است و مشتریان تنها قادر به خرید این کالا از روش حضوری هستند. اکنون براساس اعلام سامانه جامع تجارت، مقررات جدیدی برای فروش لاستیک دولتی اعمال شده است.

 پارسینه: براساس شرایط جدید، فروشندگان لاستیک دولتی در زمان فروش این کالا به مشتری باید شماره برگ سبز خودرو و پنج رقم آخر شماره شاسی اتومبیل را دریافت و ثبت کنند. این عملیات با همکاری سازمان فراجا انجام می‌شود و هدف آن استعلام اطلاعات خودرو است.

تا پیش‌ازاین تنها کد ملی و شماره تلفن همراه مالک خودرو هنگام خرید تایر دولتی دریافت می‌شد، اکنون شماره برگ سبز خودرو و همچنین شماره شاسی اتومبیل نیز به این اطلاعات افزوده شده است. فروشندگان لاستیک دولتی باید از تاریخ 23 بهمن‌ماه 1402، این اطلاعات را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند؛ بنابراین فروش لاستیک دولتی با ثبت اطلاعات قدیمی مشتریان دیگر امکان‌پذیر نیست.

تغییرات ایجادشده در فرایند فروش لاستیک دولتی به‌واسطه جلوگیری از احتکار تایر و سوءاستفاده تنظیم شده است. با ثبت دقیق آمار خرید لاستیک هر خودرو، امکان پیگیری فروش تایر و همچنین میزان مصرف لاستیک به‌ازای خودرو فراهم می‌شود. به گفته سازمان توسعه تجارت، این تغییرات به‌منظور شفافیت در توزیع لاستیک دولتی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اعمال شده است.

طرح فروش لاستیک دولتی به‌منظور مدیریت بازار تایر از دو سال پیش آغاز شد. در ابتدای این طرح، امکان عرضه تایر دولتی به‌صورت آنلاین و حضوری وجود داشت. با خرید آنلاین می‌توانستید چهار حلقه تایر سهمیه‌ای دریافت کنید که به روش پستی برای شما ارسال می‌شدند. البته این روش تأخیر بسیاری داشت، بنابراین اکثر مشتریان از روش خرید حضوری استقبال کردند. در روش خرید حضوری، مشتری دو حلقه تایر را به‌صورت فوری تحویل می‌گرفت. از میانه سال 1402، بخش خرید اینترنتی حذف شد و تنها تایر سهمیه‌ای به‌صورت حضوری ارائه می‌شد. اکنون نیز خرید این تایرها به‌صورت حضوری نیازمند ثبت اطلاعات کامل خریدار و اتومبیل او است.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار