گوناگون

قیمت گوشی های اقتصادی هم نجومی شد

قیمت گوشی های اقتصادی هم نجومی شد

گوشی‌های گلکسی A۱۵ و گلکسی A۲۵ در اواخر آذر ماه امسال به‌طور رسمی به عنوان دستگاه‌های میان‌رده اقتصادی معرفی شدند، اما نوآوری‌های سامسونگ با قیمت‌های بسیار بالا و غیرقابل توجیه وارد بازار موبایل ایران شدند.

در حال حاضر، قیمت گوشی گلکسی A۱۵ نسخه ۲۵۶ گیگابایت در حدود ۹ میلیون تومان قرار دارد، به این معنی که در رده مدل‌هایی مانند A۳۴ و پوکو X۵ پرو از شیائومی قرار می‌گیرد و با پولی که فروشندگان گوشی‌های موبایل برای A۲۵ اعلام می‌کنند، می‌توان گوشی A۵۴ را خرید. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد، قبل از پایان بهمن ماه، گوشی‌های سری S۲۴ و پرچمداران جدید سامسونگ عرضه خواهند شد و با عرضه گوشی A۵۵ در هفته‌های آینده، بازار به طور کلی تغییر خواهد کرد."

گلکسی A۱۵؛ حداقل هفت میلیون و ۵۰۰

قیمت گلکسی A۱۵ سامسونگ در بدو ورود به بازار موبایل ایران دست‌کم هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. فروشنده‌های موبایل قیمت گلکسی A۱۵ نسخه ۱۲۸ گیگ که به چهار گیگ حافظه‌موقت مجهز شده را در این محدوده اعلام می‌کنند وگرنه گلکسی A۱۵ نسخه ۱۲۸ با شش گیگ حافظه موقت ۳۰۰، ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر است و خرید گلکسی A۱۵ نسخه ۲۵۶ گیگ حول‌وحوش ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. تقریبا معادل ارزان‌ترین نسخه A۳۴ و پوکو X۵ پرو!

گلکسی A۱۵ در دو نسخه ۴G و ۵G معرفی شده امابه رسم سال‌های قبل فقط شاهد عرضه نسخه ۴G در کشورمان هستیم که تراشه هلیو G۹۹ در گلکسی A۱۵ نسخه ۴G قدرت پردازش آن را درمقایسه با گلکسی A۱۴ تا ۵۰ درصد بالا برده است.

 

گلکسی A۱۵ برخلاف A۱۴ به‌جای نمایشگر PLS LCD مثل میانرده‌های قدرتمند سامسونگ با صفحه‌نمایش سوپر AMOLED طراحی شده و از این نظر پیشرفت قابل توجهی پبدا کرده است. با این حال گلکسی A۱۵ در بخش دوربین تقریبا عملکردی شبیه A۱۴ از خودش نشان می‌دهد. چون گلکسی A۱۵ با همان دوربین‌های سه‌گانه قبلی یعنی حسگر اصلی ۵۰ مگاپیکسل، حسگر پنج مگاپیکسل اولتراواید و دوربین دو مگاپیکسل تشخیص عمق کار می‌کند.

گلکسی A۲۵؛ حداقل ۱۱ میلیون

گلکسی A۲۵ که همزمان با A۱۵ معرفی و روانه بازار شد، حداقل ۱۱ میلیون تومان فروخته می‌شود. با این پول امکان خرید گلکسی A۲۵ نسخه ۱۲۸ گیگ را داریم وگرنه در اولین روز‌هایی که میانرده اقتصادی و جدید سامسونگ در بازار موبایل ایران موجود شده، نسخه ۲۵۶ گیگ را بین ۱۳ تا ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند.

خرید گلکسی A۲۵ در این روز‌ها از این جهت غیرمنطقی است که با همین پول می‌توانیم سراغ گلکسی A۵۴ نسخه ۱۲۸ گیگ برویم یا بین گوشی‌های شیائومی نیم‌نگاهی به ردمی نوت ۱۲ پرو نسخه ۵G داشته باشیم.

قیمت گلکسی A۲۵ با این اوصاف نسبت به نسخه قبلی خودش تفاوت زیادی دارد. گلکسی A۲۴ نسخه ۱۲۸ با چهار گیگابایت حافظه موقت هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش دارد و گران‌ترین نسخه A۲۴ که هشت گیگابابت حافظه موقت دراختیارتان می‌گذارد، حدود ۹ میلیون فروخته می‌شود. گلکسی A۲۵ با همه این حرف‌ها نسبت به نسخه قبلی خودش بیشتر از هر بخش دیگری در قسمت پردازنده پیشرفت کرده است. تراشه اگزینوس ۱۲۸۰ به هر حال اوضاع بهتری نسبت به تراشه G۹۹ در گوشی A۲۴ دارد و به زبان ساده قدرت پردازنده گوشی را تا ۱۵ درصد ارتقا داده است.

گلکسی A۲۵ در آیتم نمایشگر برتری شگفت‌انگیزی درمقایسه با A۲۴ ندارد. همچنان از یک نمایشگر ۶.۵ اینچ سوپر AMOLED در طراحی آن استفاده شده و این وسط نرخ‌بروزرسانی صفحه‌نمایش از ۹۰ به ۱۲۰ هرتز تبدیل شده است.

گلکسی A۲۵ در آیتم دوربین تقریبا با همان ترکیب نسل قبلی خودش طراحی شده و دوباره حسگر ۵۰ مگاپیگسل در قاب پشتی آن به‌چشم می‌خورد و و در این قسمت حسگر تشخیص عمق که می‌تواند در ثبت جزییات کاربرد داشته باشد، به‌شکل جزیی ارتقا پیدا کرده است.

آرایش جدید در بازار موبایل؛ گوشی‌های اقتصادی با قیمت نجومیقیمت A۱۵ نسخه ۲۵۶ گیگ توسط فروشنده‌های موبایل معادل میانرده‌های سرشناسی مثل A۳۴ و پوکو X۵ پرو اعلام می‌شود

گلکسی A۵۵؛ احتمالا اوایل اسفند

گلکسی A۵۵ مثل نسخه‌های قبلی خودش یعنی A۵۴ و A۵۳ احتمالا باید نیمه دوم مارس یعنی مصادف با اوایل اسفند سال جاری به‌شکل رسمی معرفی شود. تا الان فقط یکسری اطلاعات غیررسمی از مشخصات گلکسی A۵۵ سامسونگ منتشر شده و اخیرا وب‌سایت اندروید هدلاینز رندر‌های منتسب به گلکسی‌ A۵۵  سامسونگ را فاش کرده است.

گلکسی A۵۵ طبق همین تصاویر و اطلاعات با فریم فلزی طراحی شده و احتمالا باید منتظر تراشه اگزینوس ۱۴۸۰ هم باشیم. اولی قیمت تمام‌شده گلکسی A۵۵ را قاعدتا بالاتر می‌برد و دومی به‌زبان ساده به‌معنی پیشرفت ۲۵ درصدی در بخش پردازنده است. است. خبرناامیدکننده هم می‌تواند ادعای یکی از وبسایت‌های خبری نزدیک به سامسونگ باشد که طبق آن انگار گلکسی A۵۵ در بخش دوربین تغییری نسبت به A۵۴ ندارد. آن‌ها ادعا می‌کنند به‌خاطر عملکرد قابل قبول گلکسی A۵۴ در بخش دوربین، امسال گلکسی A۵۵ هم با حسگر اصلی ۵۰ مگاپیکسل طراحی می‌شود و حسگر‌های ۱۲ مگاپیکسل اولتراواید و پنج مگاپیکسل ماکرو هم کنار آن قرار می‌گیرند.

گلکسی A۵۵ از طرف دیگر با همان باتری پنج هزار میلی‌آمپر ساعت و همان آداپتور ۲۵ وات پا به بازار می‌گذارد. نمایشگر سوپر AMOLED با وضوخ تمام HD هم یکی دیگر از مشخصات فنی میانرده جدید سامسونگ خواهد بود.

گلکسی S۲۴ اولترا؛ احتمالا اواخر بهمن

گلکسی S۲۴ اولترا و سایر گوشی‌های سری S۲۴ سامسونگ به احتمال زیاد تا قبل از پایان بهمن راهی بازار می‌شوند. تا الان گلکسی S۲۳ اولترا را بهترین پرچمدار سامسونگ می‌دانستیم و حالا با ورود S۲۴ اولترا می‌توانیم این عنوان را برای پرچمدار جدید سامسونگ کنار بگذاریم.

گلکسی S۲۴ اولترا مثل گلکسی S۲۳ اولترا دارای نمایشگر ۶.۸ اینچ است که البته نمایشگر آن از حالت خمیده به‌شکل تخت طراحی شده. احتمال افزایش روشنایی نمایشگر S۲۴ اولترا به دو هزار و ۵۰۰ نیت، یکی از پیش‌بینی‌های جذاب درباره پرچمدار جدید سامسونگ است و می‌تواند رکورد جدیدی برای گوشی‌های گرانقیمت فعلی باشد.

گلکسی S۲۳ اولترا در بخش دوربین آنقدر قوی عمل کرده که خیلی‌ها آن را به گوشی‌های گرانقیمت آیفون ترجیح می‌دهند. حالا از همان حسگر قدرتمند ۲۰۰ مگاپیکسل گلکسی S۲۳ اولترا به‌عنوان حسگر اصلی گلکسی S۲۴ اولترا استفاده شده، اما ممکن است سنسور تله‌فوتو از ۱۰ به ۵۰ مگاپیکسل تبدیل شود. اضافه شدن چیپست اسنپدراگون هشت نسل سوم هم یکی دیگر از شایعات جذاب پیرامون گلکسی S۲۴ اولتر است که می‌تواند از دوترابایت حافظه‌داخلی پشتیبانی کند.

گوشی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار