گوناگون

رکورد بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بازار سرمایه

رکورد بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بازار سرمایه

با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت، افزایش 357 هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک بزرگ بورسی، به تایید سهامداران رسید تا بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه از محل سود انباشته و از لحاظ مبلغ به نام بانک ملت ثبت شود.

به گزارش به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از 65 درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش 101 درصدی سرمایه بانک ملت از محل سود انباشته موافقت کردند.

این مرحله از افزایش سرمایه در بانک ملت بدون نیاز به آورده نقدی از سوی سهامداران و به میزان 357 هزار میلیارد ریال صورت گرفت تا در قالب سهام جایزه به سهامداران این بانک تعلق بگیرد.

با این افزایش سرمایه، علاوه بر استفاده از مزایای معافیت های مالیاتی، جایگاه نخست این بانک در بازار سرمایه به عنوان بزرگ ترین بانک بورسی کشور تثبیت شد و سرمایه آن از 353 هزار میلیارد ریال به 710 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید، سهام بانک ملت از ابتدای امسال تا 4 دی ماه با 45.22 درصد بازدهی در صدر بازدهی سهام بانک های بورسی است.

در این جلسه، سید کاظم چاوشی نایب رئیس هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک ملت به صورت حضوری و برخط به سوالات سهامداران در مورد عملکرد مالی این بانک پاسخ گفتند.

Majma14021007_2

Majma14021007_3

Majma14021007_4

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار