گوناگون

مسئولی که ۲۵ کیلو گوشت واگیو وارد کرد!

مسئولی که ۲۵ کیلو گوشت واگیو وارد کرد!

پارسینه: وارد کردن ۲۵ کیلو گوشت واگیو توسط یکی از مسئولین موجب واکنش کاربران شد.

گوشت واگیو کیلویی حدود ۱۰۰۰ دلار قیمت دارد چون نژاد خاصی در ژاپن با روش و غذای خاصی شامل ترکیبی از برنج و گندم و یونجه به مدت دو سال تغذیه می‌شود تا نسبت چربی و گوشت بدنشان ۵۰-۵۰ شود.

گاو واگیو یکی از حیوان های بسیار نادر و کمیاب ژاپنی است که دارای گرانترین و بهترین نوع گوشت در جهان است و در اکثر رستوران های گرانقیمت دنیا، از این نوع گوشت برای پخت انواع غذاها و به خصوص استیک استفاده می شود.

واگیو نوعی گاو ژاپنی است که از ترکیب نژاد گاو سیاه، قهوه ای ژاپنی، ژاپنی لهستانی و گاو جنوبی ژاپنی به وجود آمده است. این گاو به جز در کشور ژاپن در کشورهایی همچون استرالیا، آمریکا، کانادا و ولز نیز پرورش داده می شود. نگهداری از این گاو در شرایطی بسیار خاص صورت می گیرد. این نوع از گاوها فقط می خورند و می خوابند و غذایی که به آنها داده می شود، نوعی غذای مخصوص است که اشتهای آنها را باز می کند

در طول دوران پرورش این گاوها، آنها به صورت مداوم ماساژ داده می شوند تا کیفیت گوشت آنها به هنگام پخت تغییری نکند. ارزش غذایی این گوشت بسیار بالا است و به همین دلیل یکی از گرانترین و بهترین نوع گوشت در جهان در دنیا محسوب می شود. این گوشت دارای مقدار بسیار بالایی پروتئین، امگا 3و 6 و چربی های اشباع نشده است. از لحاظ ظاهری رگه های بسیار باریک چربی به صورت مرمری در این گوشت دیده می شود.

ارسال نظر

 • احمد

  مانظام و مملکتمان رادوست داریم ولی خاک برسر مملکتی که یک همچین آشغالهایی درآن پست ومقام داشته باشند

 • مهرداد

  این هم از مسئولین قاچاقچی و وارداتچی

 • ناشناس

  گاو خوب طویله خوب خخخخخخ

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار