گوناگون

رئیس کمیسیون فولاد و معدن اسکوکواکس:

ایران جزو ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد است

ایران جزو ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد است

رئیس کمیسیون فولاد و معدن اسکوکواکس با بیان اینکه ایران جزو پنج کشور اول دارای بزرگترین معادن و جزو ۱۰ کشور اول تولید کننده فولاد است، گفت: ایران از معدود کشورهایی است که زنجیره کامل تولید فولاد را دارد.

به گزارش پارسینه، مهدی شکرزاده در سفر به مازندران با اشاره به بازار سرمایه گذاری اعضای کشورهای منطقه‌ای اسکوکواکس گفت: ۶۰ درصد تولیدات فولاد در کشورهای عضو اسکوکواکس انجام می‌شود. این کشورها برای تولید فولاد، نیاز به معدن دارند ولی همه این کشورها شرایط طبیعی ایران را ندارد.

وی تاکید کرد: ایران جزو پنج کشور اول دارای بزرگترین معادن و جزو ۱۰ کشور اول تولید کننده فولاد است. همچنین ایران از معدود کشورهایی است که زنجیره کامل تولید فولاد را دارد.

رییس کمیسیون فولاد و معدن اسکوکواکس با اشاره به ارتباط معدن و تولید فولاد گفت: جاذبه صنعت فولاد بسیار زیاد است، در ایران نیز زمینه توسعه صنعت فولاد وجود دارد و می‌توان گفت رشد اقتصادی سرمایه گذاری در حوزه معدن و فولاد انتها ندارد.

عضو انجمن مدیران صنایع استان سمنان اضافه کرد: ایران درمیان کشورهای اسکوکواکس به دلیل داشتن منابع قابل توجه معدن و تولیدات فولاد به شدت مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است، ولی طرح تحقیقاتی مناسب و مستند از معادن کشور نداریم تا به سرمایه‌گذار ارائه دهیم به همین دلیل در جذب سرمایه گذار معدن موفق نبودیم

شکرزاده خاطر نشان کرد: زیرساخت همیشه با معدن همراه است. سرمایه گذاری که از ویژگی‌های یک معدن مطلع باشد، برای رسیدن به ثروت‌های نهفته در معدن، زیر ساخت‌های مناسب را ایجاد می‌کند.

 رئیس کمیسیون فولاد و معدن اسکوکواکس تصریح کرد: در اسکوکواکس با شناخت دقیق مشکلات و مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری در معادن جهت جذب سرمایه‌گذار خارجی، پروژه‌های مطالعاتی تحقیقات بازار معادن و فولاد ایران را در دست تهیه داریم. زیرا معدن موجب رشد تولید و اشتغال می‌شود. معدن سرمایه‌گذار را از خاک به افلاک می‌برد.

قابل ذکر است، ایران اسکوکواکس یک اسم برگرفته از نام‌های سازمان‌های متعددی مثل سازمان همکاری شانگهای، سازمان اقتصادی اکو و همسایگان جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دیپلماسی اقتصادی در دولت سیزدهم است.

اسکوکواکس به معنی فرصت‌های همکاری اقتصادی کشورهای عضو، ناظر و شرکای گفت‌وگوی سازمان همکاری شانگهای SCO و همسایگان جمهوری اسلامی ایران (ایران اسکوکواکس) است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار