گوناگون

چرا ترامپ از تحریم ایران عقب‌نشینی کرد؟

چرا ترامپ از تحریم ایران عقب‌نشینی کرد؟

پارسینه: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کشور‌ها می‌دانند که اگر نفت ایران خریداری نشود قیمت آن به بالای ۱۲۰ دلار می‌رسد بنابراین نمی‌خواهند که تحریم‌های نفتی علیه ایران عملی شود و بر این اساس ترامپ مجبور به عقب نشینی در این زمینه شد.

سید حسین نقوی حسینی درباره تحریم‌های آمریکا و عقب نشینی آن‌ها از تحریم‌ها به خصوص در زمینه خرید نفت ایران، گفت: تحریم‌های آمریکایی‌ها به خصوص در زمینه خرید نفت ایران عملی نیست و کشور‌ها به طور قطع از آن تبعیت نمی‌کنند.

وی ادامه داد: اقتصاد اکثر کشور‌ها وابسته به نفت است و خود آن‌ها هم می‌دانند که اگر نفت ایران خریداری نشود قیمت آن به بالای ۱۲۰ دلار می‌رسد، بنابراین کشور‌ها نمی‌خواهند که تحریم‌ها عملی شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس با تاکید بر این که مجموعه تحریم‌ها اثرچندانی روی حوزه اقتصادی کشور در شرایط فعلی نمی‌گذارد، گفت: خود آمریکایی‌ها که صحبت از تحریم‌های همه جانبه و به صفر رساندن خرید نفت ایران می‌کردند، از موضع خود عقب نشینی کردند که این یعنی شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا در مقابل ایران.

وی افزود: بسیاری از کشور‌ها از آمریکا درباره تحریم‌های ایران تبعیت نکردند و حتی منتظر این هم نماندند که در لیست کشور‌های معاف شده آمریکا قرار بگیرند و اعلام کردند که ما تبعیت نمی‌کنیم و نفت هم می‌خریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در مقابله با تحریم‌های ظالمانه در داخل انسجام و وحدت وجود دارد چرا که ملت می‌گویند ما که مذاکره و توافق کردیم، اما آمریکایی‌ها پای بند توافقات نیستند، بنابراین امروز این یکپارچگی وجود دارد که راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر کشور این وحدت و یکپارچگی را نشان دادند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار