گوناگون

نزدیک به ۴۰ کشته در حمله مرگبار اسرائیل به خاک سوریه

نزدیک به 40 کشته در حمله مرگبار اسرائیل به خاک سوریه

گفته می شود در حملات هوایی شامگاه پنج‌شنبه و بامداد جمعه ۱۰ فروردین، به مناطقی در نزدیکی دمشق پایتخت، و حلب در شمال سوریه دست‌کم ۳۸ نفر، از جمله پنج عضو حزب‌الله، کشته شدند. در این گزارش‌ها، رژیم اسرائیل عامل حمله معرفی شده است، اما این رژیم هنوز واکنشی رسمی به این گزارش‌ها نشان نداده است.

به گزارش پارسینه ارتش سوریه اعلام کرد در حمله هوایی اسرائیل در بامداد روز جمعه ۱۰ فروردین به مناطقی در حلب، تعدادی سرباز و غیرنظامی کشته شدند. در همین حال دو منبع امنیتی به رویترز گفتند در این حمله دست‌کم ۳۸ نیروی نظامی از جمله پنج نیروی حزب‌الله لبنان کشته شدند.

یک مقام نظامی سوریه به سانا، خبرگزاری دولتی این کشور، گفت: «حدود ساعت یک و ۴۵ دقیقه بامداد دشمن اسرائیلی حمله هوایی از سمت جنوب شرق حلب انجام و نقاطی را در حومه حلب هدف قرار داد.»

این مقام نظامی اضافه کرد: همزمان با حمله هوایی اسرائیلی، گروه‌های مخالف حکومت این کشور در ادلب و حومه غربی حلب حضور دارند، حمله پهپادی را به شهر حلب و اطراف آن انجام دادند.

Screenshot 2024-03-29 112635

به نوشته رویترز وزارت دفاع سوریه به تعداد دقیق کشته‌شدگان اشاره‌ای نکرده و مشخص نکرده که آیا تلفات ناشی از حملات هوایی اسرائیل بوده‌اند و یا حملات گروه‌های شبه‌نظامی، ارتش اسرائیل تا کنون در این رابطه اظهارنظر نکرده است.

به گفته سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، حملات هوایی منتسب به اسرائیل منطقه‌ای را "در نزدیکی انبارهای تسلیحات متعلق به حزب‌الله" هدف قرار داده است. این نهاد شمار کشته‌شدگان را دست‌کم ۳۶ تن اعلام کرده و گفته منطقه هدف قرارداده شده فاصله‌چندانی با فرودگاه بین‌المللی حلب نداشته است.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، اسرائیل صدها حمله به سوریه انجام داده، که عمدتا هدف این حملات گروه‌های متحد و مورد حمایت ایران بوده است.پس از حملات حماس در ۷ اکتبر، اسرائیل دست به عملیات تلافی جویانه برای نابودی این گروه در غزه زد و متعاقب آن حملات رژیم صهیونیستی به سوریه نیز افزایش یافته است.

حزب‌الله نیز بارها از جنوب لبنان حملات موشکی متعددی را علیه سرزمینهای اشغالی انجام داده و متعاقب آن اسرائیل نیز به این حملات پاسخ داده است.

 

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار