گوناگون

پیش‌بینی بارش باران در مناطق شمالی کشور

پیش‌بینی بارش باران در مناطق شمالی کشور

پارسینه: کارشناس هواشناسی گفت: برای امشب و فردا در بسیاری از مناطق شمالی کشور و ارتفاعات البرز بارش باران پیش بینی می‌شود.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی ، با بیان اینکه برای امشب در استان‌های گیلان و مازندران، بارش باران پیش بینی می‌شود گفت: فردا در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی، بارندگی گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: روز‌های جمعه و شنبه افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق کشور و روز یکشنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش دما در این مناطق پیش بینی می‌شود.

ضیائیان تصریح کرد: همچنین روز یکشنبه بارندگی و وزش باد در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: در سه روز آینده در شرق کشور، استان‌های هرمزگان و کرمان، وزش باد شدید و گرد وخاک پیش بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به اینکه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی نیز در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر رخ خواهد داد گفت: در سایر مناطق کشور پدیده خاص و قابل توجهی پیش بینی نمی‌شود.

او همچنین درباره آخرین وضعیت آب و هوای استان تهران گفت: تهران امشب آسمان صاف همراه با وزش باد دارد و برای فردا وزش باد و افزایش ابر در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: بیشترین دمای تهران فردا ۳۰ درجه و کم‌ترین آن ۱۹ درجه خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی امشب تا فردا رگبار پراکنده و وزش شدید باد در شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. همچنین آخر هفته در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش شدید باد پدیده غالب است.

برای فردا در استان‌های مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده و وزش شدید باد پیش‌بینی می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار