گوناگون

تشکیل کمیته‌ای در دولت برای بررسی نحوه مقابله با تحریم‌ها

تشکیل کمیته‌ای در دولت برای بررسی نحوه مقابله با تحریم‌ها

پارسینه: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در جلسه غیرعلنی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها گفت که قرار است کمیسیون‌های تخصصی مجلس و همچنین کمیته‌ای در دولت برای عملیاتی کردن این راهکارها تشکیل جلسه دهند.

بهروز نعمتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات رئیسه، مجلس امروز میزبان آقایان نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دژپسند وزیر اقتصاد و همتی رئیس کل بانک مرکزی بود. در این جلسه مرکز پژوهش‌ها گزارش مفصلی را درباره موضوعات مختلف کشور از جمله مباحث معیشتی، نفت، انرژی، صنعت و مباحث بازرگانی، گمرکی و در واقع نوع مقابله با تحریم‌ها ارائه کرد و یک نسخه از این گزارش هم تقدیم دولت شد.

وی اضافه کرد: آقایان نوبخت، دژپسند و همتی در این جلسه در خصوص اقداماتی که باید برای این گزارش انجام شود و همچنین مسائل معیشتی مردم، رفاه کارگران و کارمندان، کشاورزان، روستاییان و اقشار آسیب‌پذیر مواردی را مطرح کردند و مقرر شد تمهیداتی بیندیشند که نوعی مقابله با تحریم‌های آمریکا باشد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه قرار شد کمیسیون‌های تخصصی مجلس برای پیش بردن سریع کار مواردی را در دستور کار قرار دهند. علاوه بر این قرار شد دولت هم به موازات کمیسیون‌های مجلس، کمیته‌ای تشکیل دهد و نوع رفتار دولت و دستگاه‌های مختلف دولتی برای کاربردی کردن و عملیاتی کردن این گزارش را تعیین کنند.

نعمتی همچنین اضافه کرد: آمریکایی‌ها به شدت به دنبال این هستند که جو روانی در مورد تحریم‌ها ایجاد کنند. ما هم باید با در پیش گرفتن اقداماتی ثابت کنیم فشارهای آمریکا بی‌مورد است. اصلی‌ترین پیام این همگرایی هم این است که دولت، مجلس و قوه قضاییه به دنبال این هستند که مسائل اصلی مردم خصوصا مسائل معیشتی با مشکل مواجه نشود.

نعمتی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌ها طی سه ماه و با دعوت از کارشناسان مختلف از دانشگاه‌ها، خبرگان جامعه و افراد صاحب نظر گزارش مفصل کم‌نظیری را تهیه کرده، تصریح کرد: چک‌لیست وزارت اقتصاد هم در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به طرح مباحثی درباره مسائل ارزی، بانکی و مشکلات موجود در توزیع کالا اظهار کرد: دولت و مرکز پژوهش‌ها هم راهکارهایی برای هر یک از این موضوعات ارائه کردند. همچنین پنج نفر از این نمایندگان به قید قرعه صحبت کردند و نگرانی و دغدغه مردم از گرانی، بی‌انصافی‌ها و موضوعات بانکی را مطرح کردند. نهایتا قرار شد این جلسات ادامه داشته باشد چرا که ما امید داریم بخش عظیمی از مشکلات مردم قابل حل باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار