۱۸۲ منتخب مجلس یازدهم در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب متعهد شده‌اند که از ظرفیت‌های تقنینی، نظارتی و کارشناسی برای تحقق شعار سال در مجلس آینده استفاده و زمینه‌های جهش تولید را فراهم کنند.
۱۸۲ منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نگارش نامه‌ای محضر رهبر معظم انقلاب آمادگی خود را برای تحقق عملی سال ۹۹ اعلام کردند.

امضا کنندگان این نامه اطمینان داده‌اند که تمام ظرفیت‌های کارشناسی مرتبط با مجلس را برای رفع عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی به کار خواهند گرفت و حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون‌های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت‌های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیاز‌های بخش تولید کشور به کار خواهند بست.

منتخبان مردم در مجلس آینده همچنین متعهد شده‌اند که در همین راستا خط کش اصلاح ساختار بودجه را به دور از ملاحظات سیاسی و منطقه ای، در تصویب لایحه بودجه مدنظر قرار دهد.

متن نامه این منتخبان مجلس یازدهم به شرح زیر است:

«محضر مبارک حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)

با تقدیم سلام و عرض تبریک به مناسبت سال نو و اعیاد ماه‌های رجب و شعبان.

امضا کنندگان این نامه که منتخبان مجلس یازدهم در انتخابات دوم اسفند ماه سال نود و هشت هستند بر خود لازم می‌دانند مراتب تقدیر و تشکر خود را از انتخاب شعار «جهش تولید» برای سال نود و نه به حضورتان تقدیم کنند. شعار «جهش تولید» که در واقع آن را می‌باید مرحله پیشرفته‌تر و امید بخش‌تر «رونق تولید» دانست، در امتداد شعار‌های اقتصادی سال‌های اخیر، نشانه اهمیت مسأله اقتصاد و معیشت مردم در نظر مقام معظم رهبری است و تعیین کننده مسیر راهبردی مسئولان کشور و مجلس آینده در سال جدید خواهد بود.
رهبر عزیز.
رشد تولید اگر برای سایر کشور‌ها تنها معیار افزایش درآمد ملی است، برای جمهوری اسلامی ایران که دست به گریبان نبرد اقتصادی با یکی از بیرحمانه‌ترین تحریم هاست، شاخص مقاومت، نماد قوی شدن و طلیعه پیروزی در جنگ اقتصادی نیز محسوب می‌شود. در نبرد اراده ها، هرکس عزم و صبر بالاتری دارد و از رجزخوانی فشار حداکثری، هراسی به دل راه نمی‌دهد بلکه بر اصلاح سیاستگذاری داخلی و حداکثر استفاده از ظرفیت‌های درونی تمرکز می‌کند، در مسیر جلب نصرت الهی قدم برمی دارد و علی الله فلیتوکل المؤمنون.
ما منتخبان مردم ایران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در اجابت تدبیر حضرتعالی از نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال جهش تولید برای تحقق این هدف، اعلام می‌داریم:
۱. امروز بحمدالله با سیاست گذاری کلان حضرتعالی، شرایط تهدیدیِ تحریم‌های اقتصادی به فرصتی تاریخی برای انجام اصلاحات ساختاری در اقتصاد ایران تبدیل شده است که تأکید مجدد شما در انتخاب شعار سال روی مسئله «تولید» به عنوان محور اصلی این اصلاحات حتما می‌تواند منجر به تمرکز انرژی در قوای سه گانه کشور شده و به شرط استفاده از فرصت‌های پدید آمده، همانگونه که فرمودید جهش در تولید ناخالص ملی را رقم بزند. امضا کنندگان این نامه به شما قول می‌دهند تمام ظرفیت‌های کارشناسی مرتبط با مجلس را در خدمت این اصلاحات ساختاری قرار دهند و از کوچکترین تلاشی برای رفع این عیوب دست و پاگیر در اقتصاد ملی دریغ ننمایند وان شاءالله با همکاری سایر قوا، حلاوت آثار وقوع جهش در تولید را چنانکه در پیام نوروزی خود فرمودید به ملت عزیز ایران بچشانند.
۲. طبق بررسی‌های کارشناسانه، بخشی از موانع تولید ناشی از عدم اطمینان فعالان اقتصادی به سیاست‌های داخلی، رویه‌های ناکارآمد و فاسد اداری و اجرایی، فقدان سیاست حمایتی هدفمند از بخش‌های مزیت دار اقتصاد و همچنین عدم هماهنگی میان دستگاه هاست و ارتباط چندانی به فشار‌های خارجی ندارد. امضاکنندگان این نامه حداکثر تلاش خود را برای استفاده از تمام ظرفیت تقنینی و نظارتی کمیسیون‌های مجلس آینده، مرکز پژوهشها، دیوان محاسبات و بدنه کارشناسی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش موانع تولید، کاهش جذابیت فعالیت‌های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت نیاز‌های بخش تولید کشور به کار خواهند بست.
۳. بخش دیگری از ناکامی در رشد تولید طی سال‌های اخیر به سازوکار تصمیم گیری و الگوی مدیریت بدون راهبرد مقابله با تحریم‌ها بازمی گردد. اراده جدی ما برای شروع اصلاحات از درون مجلس و تغییر رویه طولانی و ناکارآمد و تحول آئین نامه داخلی، مقدمه‌ای است که می‌تواند اختیارات تقنینی مجلس را به خانه ملت بازگرداند. در این صورت امکان تشکیل یک مجلس قوی که بتواند از ظرفیت‌های موجود در سایر قوا برای قوی شدن اقتصاد ایران استفاده کند، فراهم می‌آید. مجلس قوی متعهد می‌شود خط کش اصلاح ساختار بودجه را به دور از ملاحظات سیاسی و منطقه ای، در تصویب لایحه بودجه مدنظر قرار دهد. بدیهی است که این اصلاحات بدون مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و پر کردن حفره‌های قانونی و اجرایی آن و بهبود محیط کسب و کار امکان پذیر نیست.
در پایان این اطمینان را می‌دهیم که زمان باقیمانده تا شروع رسمی مجلس یازدهم به مشورت با متخصصان و فعالان اقتصادی جهت تدوین پیش نویس‌هایی صرف خواهد شد که بتواند در ماه‌های نخست مجلس یازدهم، زمینه جهش تولید را فراهم کند.
سلامت و عزت حضرتعالی را از درگاه ایزد متعال خواهانیم؛ و السلام علیکم و رحمت الله»

اسامی امضاکنندگان نامه بر اساس حروف الفبا به شرح زیر است:

اکبر احمدپور فدکی- حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار
سیدلفته احمدنژاد - حوزه انتخابیه خرمشهر
موسی احمدی - حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه
محمد رضا احمدی - حوزه انتخابیه رشت.
ولی اسماعیلی - حوزه انتخابیه گرمی
عزت الله اکبری تالارپشتی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
زهره الهیان - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
احمد امیرآبادی - حوزه انتخابیه قم
مجید انصاری- حوزه انتخابیه نورآباد و ممسنی
پرویز اوسطی - حوزه انتخابیه قروه و دهگلان
عبدالله ایزدپناه - حوزه انتخابیه ایذه و باغملک
رضا آریان پور- حوزه انتخابیه مینودشت و کلاله
الهام آزاد - حوزه انتخابیه نائین و خور و بیابانک
احد آزادی خواه - حوزه انتخابیه ملایر
محمد حسن آصفری – حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب
حبیب آقاجری - حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان
سید مصطفی آقامیرسلیم - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
علی بابایی کارنامی - حوزه انتخابیه ساری و میاندورود
علی‌اصغر باقرزاده - حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار
محمد باقری- حوزه انتخابیه بناب
امیرحسین بانکی پور - حوزه انتخابیه اصفهان
صدیف بدری - حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین
علی اکبر بسطامی - حوزه انتخابیه ایلام
فرهاد بشیری - حوزه انتخابیه پاکدشت
خلیل بهروزی فر- حوزه انتخابیه فومن و شفت
سیدمحمد پاکمهر - حوزه انتخابیه بجنورد
محمدرضا پورابراهیمی داورانی - حوزه انتخابیه کرمان و راور
محسن پیرهادی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
سید رضا تقوی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
مجتبی توانگر - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
رضا تقی پور انوری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
احمد جباری- حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و پارسیان
علی جدی- حوزه انتخابیه شیروان
عیسی جعفری- حوزه انتخابیه کبودراهنگ وبهار
وحید جلال زاده- حوزه انتخابیه ارومیه
حسین جلالی- حوزه انتخابیه رفسنجان و انار
عبدالکریم جمیری- حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم
محمدصالح جوکار - حوزه انتخابیه یزد و صدوق
حسین حاتمی- حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند
رضا حاجی‌پور- حوزه انتخابیه آمل
انور حبیب زاده - حوزه انتخابیه بوکان
علی حدادی - حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان
فریدون حسنوند - حوزه انتخابیه اندیمشک
امان الله حسین پور - حوزه انتخابیه اسفراین
کمال حسین پور - حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت
محمدحسین حسین‌زاده بحرینی - حوزه انتخابیه مشهد و کلات
سیدالبرز حسینی - حوزه انتخابیه خدابنده
سید شمس الدین حسینی - حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد
سیدکریم حسینی - حوزه انتخابیه اهواز
سیدجواد حسینی کیا - حوزه انتخابیه سنقر و کلیائی
روح الله حضرت پور - حوزه انتخابیه ارومیه
حسین حق وردی - حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد
شهریار حیدری - حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غرب
سید مسعود خاتمی - حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار
سیدمرتضی خاتمی - حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود، بوغداکندی و قلتوق
سید احسان خاندوزی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
علی اصغر خانی - حوزه انتخابیه شاهرود
محمد خدابخشی - حوزه انتخابیه الیگودرز
علی خضریان- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
عبدالناصر درخشان - حوزه انتخابیه ایرانشهر، سرباز، دلگان
محمدرضا دشتی اردکانی - حوزه انتخابیه اردکان
احمد دنیامالی- حوزه انتخابیه بندر انزلی
الهویردی دهقانی - حوزه انتخابیه ورزقان
سید محسن دهنوی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
سیدسلمان ذاکر - حوزه انتخابیه ارومیه
رجب رحمانی - حوزه انتخابیه تاکستان
بهزاد رحیمی - حوزه انتخابیه سقز و بانه
جلیل رحیمی جهان‌آبادی - حوزه انتخابیه تربت جام و تایباد
عبدالعلی رحیمی مظفری - حوزه انتخابیه سروستان و خرامه و کوار
سیداحمد رسولی نژاد - حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه
محمد رشیدی - حوزه انتخابیه کرمانشاه
جلال رشیدی کوچی - حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان
مصطفی رضا حسینی قطب ابادی - حوزه انتخابیه شهربابک
مجتبی رضا خواه - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
ابراهیم رضایی - حوزه انتخابیه دشتستان
سمیه رفیعی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
عبدالحسین روح الامینی نجف ابادی- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
مهدی روشنفکر - حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا
حسین رئیسی - حوزه انتخابیه میناب، رودان و جاسک
منصورعلی زارعی کیاپی - حوزه انتخابیه ساری و میاندورود
علی زنجانی - حوزه انتخابیه نقده و اشنویه
محمد سبزی – حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه
مهدی سعادتی - حوزه انتخابیه بابل
معین الدین سعیدی - حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند
علیرضا سلیمی – حوزه انتخابیه محلات و دلیجان
رمضانعلی سنگدوینی - حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا
لطف الله سیاهکلی مرادی- حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک
امان قلیچ شادمهر - حوزه انتخابیه گنبد کاووس
اقبال شاکری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
حسن شجاعی علی‌آبادی - حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره
غلامرضا شریعتی - حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه
عفت شریعتی کوهبنانی - حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان
مهدی شریفیان - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
صمد شکرالهی - حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار
حسینعلی شهریاری - حوزه انتخابیه زاهدان
زهرا شیخی - حوزه انتخابیه اصفهان
پروین صالحی- حوزه انتخابیه مبارکه
مسلم صالحی- حوزه انتخابیه اقلید
محمدرضا صباغیان بافقی - حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق
مصطفی طاهری - حوزه انتخابیه زنجان و طارم
مهدی طغیانی - حوزه انتخابیه اصفهان
فرهاد طهماسبی - حوزه انتخابیه نیریز و استهبان
حسین عباس زاده امامی - حوزه انتخابیه چناران و بینالود
فریدون عباسی دوانی - حوزه انتخابیه کازرون
ابراهیم عزیزی - حوزه انتخابیه شیراز
محمدجواد عسکری - حوزه انتخابیه داراب و زرین‌دشت
کمال علیپور- حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار
محمد علیپور - حوزه انتخابیه ماکو و چالدران
محسن علیزاده - حوزه انتخابیه سپیدان
علی علیزاده - حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر
ابوالفضل عموئی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
مهدی عیسی زاده - حوزه انتخابیه میاندوآب
موسی غضنفرآبادی - حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر
محسن فتحی- حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران.
ولی الله فرزانه- حوزه انتخابیه نور و محمودآباد
محمد مهدی فروردین - حوزه انتخابیه فیروزآباد، فراشبند
محمدحسین فرهنگی - حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
احمدحسین فلاحی - حوزه انتخابیه همدان و فامنین
حجت الله فیروزی - حوزه انتخابیه فسا
رحمت الله فیروزی پور - حوزه انتخابیه نطنز و قمصر
جعفر قادری - حوزه انتخابیه شیراز
فاطمه قاسم پور - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
سیداحسان قاضی زاده- حوزه انتخابیه فریمان وسرخس و احمدآباد و رضویه
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی- حوزه انتخابیه مشهد و کلات
محمد باقر قالیباف - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
سیدحمیدرضا کاظمی - حوزه انتخابیه پلدختر
غلامحسین کرمی - حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
علی اکبر کریمی - حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب
علی کریمی‌فیروزجایی - حوزه انتخابیه بابل
سینا کمال خانی - حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان
جبار کوچکی نژاد - حوزه انتخابیه رشت
غلامعلی کوهساری - حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر
عباس گلرو - حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه
مهرداد گودرزوند چگینی - حوزه انتخابیه رودبار
عباس گودرزی - حوزه انتخابیه بروجرد
حسین گودرزی - حوزه انتخابیه دورود و ازنا
سهراب گیلانی - حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند
زهره سادات لاجوردی - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
فداحسین مالکی- حوزه انتخابیه زاهدان
روح اله متفکر آزاد - حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
ابراهیم متینیان - حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر
بهروز محبی نجم آبادی - حوزه انتخابیه سبزوار و جغتای و جوین
احمد محرم زاده - حوزه انتخابیه اهر و هریس
محمدعلی محسنی بندپی - حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس، کلاردشت
سید مجتبی محفوظی - حوزه انتخابیه آبادان
فاطمه محمدبیگی - حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک
حسین محمدصالحی - حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر
پرویز محمدنژاد - حوزه انتخابیه لنگرود
صمدالله محمدی - حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه
جلال محمودزاده - حوزه انتخابیه مهاباد
جلیل مختار - حوزه انتخابیه آبادان
کیوان مرادیان - حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه و جویبار
اردشیر مطهری - حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان
محمدطلا مظلومی - حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری
محمدمهدی مفتح- حوزه انتخابیه تویسرکان
عباس مقتدایی - حوزه انتخابیه اصفهان
فاطمه مقصودی - حوزه انتخابیه بروجرد
غلامرضا منتظری - حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا
سید محمد موحد - حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی
سیدموسی موسوی - حوزه انتخابیه لامرد و مهر
سیدکاظم موسوی - حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین
سید ناصر موسوی لارگانی - حوزه انتخابیه فلاورجان
سیدمحمد مولوی - حوزه انتخابیه آبادان
سیدمحمدرضا میرتاج الدینی - حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو
حسین میرزایی- حوزه انتخابیه اصفهان
سیدجلیل میرمحمدی- حوزه انتخابیه تفت و میبد
الیاس نادران - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
احمد نادری- حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
مجید ناصری نژاد - حوزه انتخابیه شادگان
روح الله نجابت - حوزه انتخابیه شیراز
عادل نجف زاده - حوزه انتخابیه خوی و چایپاره
مصطفی نخعی - حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه
مجید نصیرایی - حوزه انتخابیه فردوس، طبس
بیژن نوباوه وطن - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
حسن نوروزی – حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان
رحمت اله نوروزی - حوزه انتخابیه علی‌آباد
حسین نوش آبادی - حوزه انتخابیه ورامین
علیرضا ورناصری - حوزه انتخابیه مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل
مهرداد ویسکرمی - حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره
حسن همتی - حوزه انتخابیه شاهین دژ و تکاب
سید علی یزدی خواه - حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
مجتبی یوسفی - حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون