اگر شما هم در این روز‌هایی که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم در حال تدارک برای این ماه عزیز هستید می‌توانید با گروه آشپزی ما همراه باشید تا خوشمزه‌ترین و بهترین دسر‌های مخصوص ماه مبارک رمضان را با هم ببینیم. طرز تهیه رولت خرما با گردو را در اینجا ببینید.
اگر شما هم در این روز‌هایی که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم در حال تدارک برای این ماه عزیز هستید می‌توانید با گروه آشپزی ما همراه باشید تا خوشمزه‌ترین و بهترین دسر‌های مخصوص ماه مبارک رمضان را با هم ببینیم. طرز تهیه رولت خرما با گردو را در اینجا ببینید.


مواد لازم برای تهیه رولت خرما با گردو

خرمای سیاه: یک کیلو

آرد گندم: حدود ۱ پیمانه

دارچین: یک قاشق سوپخوری

روغن جامد: ۲/۱ پیمانه

گردوی خرد شده:۲۰۰ گرم

پودر پسته یا نارگیل: مقداری برای تزئین


طرز تهیه رولت خرما با گردو

برای تهیه این رول مقوی ابتدا اول کار آماده کردن خرما‌ها رو شروع کنید و گردو‌ها را داخل خرما‌ها قرار بدید. اگه دلتون خواست میتونید پوست خرما‌ها رو از قبل بکنید و بعد گردو‌ها رو داخل خرما‌ها قرار بدید. حالا نوبت آردمونه که میریزیمش توی یه ظرف و روی شعله قرارش میدیم مرتب آرد و هم بزنید تا رنگش عوض بشه و طلایی بشه.

روغن جامد آب شده رو اضافه کنید و به همزدن مواد ادامه بدید تا قهوه‌ای بشه. ظرف و از روی حرارت بردارید نصف آرد رو داخل قالب مورد نظرتون بریزید و با پشت قاشق یا یه پالت، صاف و یکدست کنید.

خرما‌ها رو روی مواد بچینید و پودر شکرو دارچین و روی خرما الک کنید و بقیه مواد رو هم روی خرما‌ها بریزید و صاف کنید. روی مواد رو با دارچین و پودر پسته بپوشونیدو قالب رو برای چند ساعتی کنار بذارید تا کاملا مواد سفت بشن. بعد میتونید با چاقو مواد داخل قالب رو به ابعاد مورد نظر برش بدید و توی ظرف بچینید و آخر کار با یه چای داغ میل کنید. به جای خرمای درسته میتونید از خرمای له شده هم استفاده کنید.

ابتدا هسته خرما رو در میاریم و خرما رو چرخ می‌کنیم (با دست، با هر وسیله‌ای می‌تونید خرما رو له کنید) اگه بخواهید نرم‌تر شه و کار باهاش راحت‌تر شه می‌تونید یکم توی یه ظرف روی حرارت بذاریدش واگه بخواهید خوشمزه‌تر شه روی حرارت یکم کره بهش اضافه کنید. گردو رو جداگانه تفت بدید و باقی مراحل می‌تونید مقدار روغن ذکر شده در مواد لازم را با ترکیب نصف کره و نصف روغن مایع ترکیب کنید در اینصورت رنگینک عطر خیلی خوبی پیدا میکنه.


برای رولت رنگینک:

ابتدا هسته خرما رو در میاریم و خرما رو چرخ می‌کنیم یا با هر وسیله‌ای خرما رو له کنید. اگه بخواهید نرم‌تر شه و کار باهاش راحت‌تر شه می‌تونید یکم توی یه ظرف روی حرارت بذاریدش واگه بخواهید خوشمزه‌تر شه روی حرارت یکم کره بهش اضافه کنید. بعد خرما رو روی نایلونی که یکم با روغن مایع چرب کردیم قرار می‌دیم و با وردنه چرب شده به شکل مربع یا مستطیل بازش کنید. آرد رو توی یه ظرف بریزید و تفت بدید تا رنگش برگرده و طلائی بشه. روغن رو بهش اضافه کنید و بذارید با روغن کمی بو بخوره و بوی خامی آرد از بین بره و قهوه‌ای بشه.

بعد از روی حرارت بردارید. کمی که سرد شد اون رو روی خرما بریزید و پهن کنید بعد گردوی خرد شده رو روی حرارت کمی تفت بدید و روی آرد بپاشید. حالا به کمک نایلون خرما رو لوله کنید. در هر مرحله با دست خرما رو خوب فشار بدید تا مواد به هم بچسبه بعد نایلون رو دور خرما بپیچید و با فشار دست حالتش بدید. بعد اون رو ۲-۳ ساعت توی یخچال بذاریدتا سفت شه (این جوری بریدنش سخت‌تر می‌شه، ولی در عوض شکیل‌تر برش می‌خوره). از یخچال در میاریم و به قطر ۲ سانت برش می‌زنیم.
منبع: کیک ساز