گوناگون

نابودی جنگنده های چند میلیون دلاری در اوکراین با پهپادهای لانست ۳۵۰۰۰ دلاری + فیلم

نابودی جنگنده های چند میلیون دلاری در اوکراین با پهپادهای لانست ۳۵۰۰۰ دلاری + فیلم

پارسینه: ایالات متحده تحریم هایی را علیه سازنده روسی Zala Aero که پهپاد لانست را تولید می کند، اعمال کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از business insider ،وزارت امور خارجه آمریکا برای هدف قرار دادن بیشتر شرکت‌هایی که از جنگ روسیه علیه اوکراین حمایت می‌کنند، تحریم‌هایی را علیه شرکت Zala Aero، سازنده روسی پهپادهای لانست اعلام کرد.

ایالات متحده از زمان حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته، فهرست طولانی تحریم ها را علیه روسیه اعمال کرده است؛ واردات انرژی این کشور را ممنوع کرده، میلیاردها دلار از دارایی های روسیه و بانک هایش را مسدود کرده است.

ایالات متحده قبلاً فروشنده اسلحه روسی ایگور زیمنکوف و سایر شرکت هایی را که از نزدیک با ان برای تامین "مجموعه صنعتی- نظامی روسیه" همکاری داشته اند، در لیست سیاه قرار داده است.

پهپادهای لانست به عنوان پهپادهایی با سلاح های پرسه زن یا محموله های انفجاری شناخته می شوند که می توانند قبل از سقوط در نزدیکی اهداف خود شناور شوند. برخی، از جمله وزارت امور خارجه، این سلاح‌ها را پهپادهای «انتحاری» یا «کامیکازه» نامیده‌اند.

به گزارش وال استریت ژورنال، پهپادهای لانست کوچکتر و سبکتر هستند، آخرین نسخه آن، Lancet-3M، وزنی در حدود ۲۶.۵ پوند شامل محموله و اندازه کمتر از ۶ فوت طول دارد.

ساموئل بندت، کارشناس فناوری نظامی روسی، به رویترز گفت که هزینه تولید هر پهپاد حدود ۳۵۰۰۰ دلار است.

علیرغم اندازه کوچکشان، پهپادها در برابر برخی از تسلیحات و سیستم‌های دفاعی اوکراین مؤثر بوده‌اند و مانع از تلاش‌های این کشور برای پیشروی در برابر روسیه می‌شوند.

طبق گزارش‌ها، ویدئوهای آنلاین نشان می‌دهند که لانست سیستم دفاع هوایی IRIS-T و یک تانک لئوپارد اهدایی آلمان را نابود می کند.

جیمز پاتون راجرز، کارشناس هواپیماهای بدون سرنشین در موسسه سیاست فناوری قبلاً به Insider گفته بود که پهپادهای لانست در برابر تانک‌های قدیمی‌تر مؤثر هستند و او تردید دارد که آنها علیه خودروهای زرهی پیشرفته‌تر کار کنند.

وی گفت: «من این همه تبلیغات را باور نمی‌کنم، به‌ویژه وقتی صحبت از حمله به تانک‌ها و خودروهای زرهی پیشرفته‌تر می‌شود.»

با این وجود، پاتون راجرز گفت که لانست «مطمئناً خاری در چشم نیروهای اوکراینی است» اما «به هیچ وجه یک سلاح جنگ‌آور نیست».

ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده است نشان می دهد که یک پهپاد لنست مواد منفجره را بر روی یک جت جنگنده میگ ۲۹ اوکراینی که روی یک آسفالت فرودگاه پارک شده بود، پرتاب می کند.

هدف از فاصله تقریباً ۵۰ مایلی، دو برابر برد قبلی لنست، مورد اصابت قرار گرفت.

به نظر می رسد پرسنل نظامی و پدافند هوایی اوکراین تلاش کرده اند تا پهپادهای لانست را خنثی کنند و در یک مورد تانک های طعمه ساخته شده از چوب را ایجاد کرده اند که پهپادها به اشتباه می توانند آنها را هدف قرار دهند. فرمانده اوکراینی الکساندر آفاناسیف به Insider گفت که این طعمه از جعبه های خالی گلوله های ۱۵۵ میلی متری ساخته شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  روسیه چه دیر یا زود پیروز میشود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار