گوناگون

نبرد دیدنی غاز مصری با پرندگان برای دفاع از بچه‌هایش+ فیلم

نبرد دیدنی غاز مصری با پرندگان برای دفاع از بچه‌هایش+ فیلم

پارسینه: فیلمی مستند از حیات وحش ببینید که یک غاز مادر شجاع مصری سعی می‌کند بایستد و از بچه‌های خود در برابر دو بالک قرمز در وسط دریاچه دفاع کند!


رویداد 24 نوشت: «پیتر مارتین» عکاس 28 ساله و علاقمند به طبیعت، اخیراً هنگام بازدید از پارک ملی گاردن روت در آفریقای جنوبی شاهد این صحنه جالب بود. او فیلم و داستان خود را به اشتراک گذاشت. مارتین گفت: « با غروب خورشید بر روی آب های آرام جزیره لیک، صحنه ای گیرا در مقابل ما قرار گرفت. یک غاز مصری با بچه های کوچکش که درست پشت سرش حرکت می کردند با آرامش از آب تغذیه می کردند. غاز مادر با نزدیک شدن به غروب در دریاچه در پی یافتن مکانی امن برای استراحت شبانه بود. او روی انبوهی از چوب ها پرید و آنجا را به عنوان مکانی امن برای استراحت بچه‌هایش دید.»
غازهای مصری پرندگان جالبی هستند. آنها در طول روز در کنار آب به دنبال غذا می گردند و از گیاهان سرسبز تغذیه می کنند. شب‌ها روی درختان یا روی آب استراحت می کنند تا از خطر در امان بمانند. آنها دوست دارند در ارتفاعات بالا باشند تا از شکارچیان در امان باشند.
مارتین اضافه کرد: «لحظه صلح‌آمیز به شکل غیرمنتظره‌ای برای غاز تغییر کرد، درست زمانی که یک کاکل قرمز نارضایتی خود را از انتخاب مکان غاز ابراز کرد. اندکی بعد، کاکل دوم در صحنه ظاهر شد. به زودی یک نبرد شدید شروع شود. غاز مصری که از عقب‌نشینی امتناع می کرد، روی زمین ایستاد، بال هایش را باز کرد و با صدای بلند فریاد زد. او آماده مبارزه بود. کاکل‌ها که دلسرد نشده بودند، با بال زدن و فریاد زدن خود مقابله کردند. دریاچه مملو از صداهای پژواک این رویارویی شدید بود.»
مارتین در پایان گفت: « تنش بالا گرفت، اما در نهایت کاکل قرمزها ها پیروز شدند. این یک نبرد پرمخاطره بود، اما غاز مصری، شاید متوجه شده بود که اگر عقب نشینی کند، برای او و نوزادانش ایمن تر است، تصمیم گرفت پرواز کند و به تغذیه با جوجه هایش ادامه دهد.»
این رویارویی بین یک غاز مصری و دو کاکل قرمز در دریاچه جزیره ما را به یاد درامی می اندازد که در طبیعت، حتی در آرام ترین محیط‌ها رخ می دهد. برخوردهای حیات وحش مانند این چیزی است که بازدید از پارک‌های ملی را واقعا فراموش‌نشدنی می کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار