گوناگون

«یاسمین مقبلی» خلبان این جنگنده بوده است!+ عکس

«یاسمین مقبلی» خلبان این جنگنده بوده است!+ عکس

پارسینه: یاسمین مقبلی قبل از آنکه فضانورد ناسا باشد، در دوره لیسانس به دانشگاه افسری رفته‌است و به عنوان خلبان بالگرد سوپر کبرا AH-۱W آموزش دیده‌است.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ تینا مزدکی_ یاسمین مقبلی توسط ناسا برای پیوستن به کلاس کاندیدای فضانوردی ۲۰۱۷ انتخاب شد. او مدرک لیسانس علوم در مهندسی هوافضا با فناوری اطلاعات در موسسه فناوری ماساچوست و کارشناسی ارشد در مهندسی هوافضا از دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی گرفت.

مقبلی که اکنون فضانورد است، خلبان سوپر کبرا AH-۱ W است و بیش از ۱۵۰ ماموریت رزمی و ۲۰۰۰ ساعت پرواز در بیش از ۲۵ هواپیمای مختلف را در کارنامه خود دارد.

«یاسمین مقبلی» خلبان این جنگنده بوده است!+ عکس

هلیکوپتر سوپر کبرا که یاسمین مقبلی خلبان آن بوده است، برای هماهنگی حملات زمینی استفاده می‌شوند و خلبان آن‌ها به گونه‌ای آموزش می‌بینند تا در هنگام گردش در بالای میدان نبرد، خمپاره‌ها را به هدف برسانند.

«یاسمین مقبلی» خلبان این جنگنده بوده است!+ عکس

سوپر کبرا اولین هلیکوپتر تهاجمی بود که هم موشک هوا به هوا Sidewinder و هم موشک ضد تشعشع Sidearm را داشت. هر دو موشک می‌توانند از یک پرتابگر ریلی LAU-۷ استفاده کنند. سایدآرم بردی بیش از ۱۵ کیلومتر دارد. AIM-۹ L Sidewinder یک موشک هوا به هوا با برد کوتاه و همه جانبه است که توسط لاکهید مارتین و ریتون تولید شده است و برد این موشک ۱۵ کیلومتر است.

منبع: nasa. military

ارسال نظر

 • مجید

  ازاین بچه زرنگترهم توامریکاهست که خواسته باشند بفرستنش فضاولی بدلیل مسائل سیاسی ایران اینهم به نوایی رسیده بره فضا.(زیادآدم کشته)

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار