گوناگون

نام محبوب ایرانی ها، بیشترین نامگذاری نوزادان در آلمان را به خود اختصاص داد

نام محبوب ایرانی ها، بیشترین نامگذاری نوزادان در آلمان را به خود اختصاص داد

پارسینه: این نام بیشترین تعداد نامگذاری را در میان نوزادان آلمانی در شهر برلین طی سال 2022 به خود اختصاص داده و نگرانی مقامات آلمانی از روند اسلامی شدن این کشور را افزایش داده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از سایت طلا، بر اساس گزارش منابع آلمانی، این نام بیشترین تعداد نامگذاری را در میان نوزادان آلمانی در شهر برلین طی سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده و نگرانی مقامات آلمانی از روند اسلامی شدن این کشور را افزایش داده است.

نام «محمد» بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر در پایتخت آلمان به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش روزنامه «تاگس اشپیگل»، نام محمد توانسته است که پیشتاز تعداد نامگذاری را به خود اختصاص دهد این در حالی است که پیش از این نام‌هایی نظیر نوحا (نوح) و آدام (آدم) جزو بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر آلمانی در برلین داشته است.

پیشتازی نام محمد در میان نوزادان در سال‌های اخیر در شهر برلین، باعث مناقشه‌ها و بحث‌های زیادی در داخل آلمان شده است. افزایش شدید تعداد نامگذاری نوزدان به نام پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله، این نگرانی را درباره اسلامی شدن آلمان در آینده ایجاد کرده است و این هراس پس از موج اخیر مهاجرت‌ها به آلمان که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده، تشدید یافته است.

بر اساس گزارش این نشریه آلمانی، این موضوع تنها به نوزادان پسر مربوط بوده این در حالی است که نام «صوفیا» بیشترین نامگذاری را در میان نوزادان کودک در برلین داشته و پس از آن نام‌هایی نظیر «امیلیا» و «ایما» قرار دارند.

قابل ذکر است که بر اساس گزارش سازمان‌های آلمانی، نام «نوحا» همچنان بیشترین تعداد نامگذاری در میان نوزادان در تمام آلمان را به خود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۲۱، نام محمد در جایگان سوم در شهر برلین قرار داشته این در حالی است که این نام در سال ۲۰۲۲ به صدر رسیده است.

ارسال نظر

 • به تو چه

  فقط مزخرف تحویل ملت بدین...

 • سعید

  الهم صل علی محمد و آل محمد(ص)

 • منصور

  بلوف

 • Dd

  حق دارن اسم محمد خیلیی قشنگه

 • ناشناس

  ایرانی؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار