گوناگون

صحنه بی نظیر و زیبای کمک و انسانیت + فیلم

پارسینه: صحنه بی نظیر و زیبای کمک و انسانیت را مشاهده می کنید.

صحنه بی نظیر و زیبای کمک و انسانیت را مشاهده می کنید.

دکتر حسین کرمانپور:

از سال ۱۳۸۵ تقریباً همیشه در #اورژانس بوده‌ام اما صحنه دیروز فعالیت حرفه‌ای و متعهدانه همکارانم در اورژانس #بیمارستان_سینا، ساعتی میخکوبم کرد.
حتی اولش آنقدر محو تلاش بی چشمداشت اساتید جراح، طب اورژانس، دستیاران، اینترن‌ها، پرستاران، کمک‌بهیاران و حتی خدمه بودم که فراموش کردم بخش اول دوندگی‌ها را به تصویر بکشم.
بیمار جوان بیست و دو ساله تبعه افغانستان، از بلندی هشت طبقه سقوط کرده و روی نرده‌های بین مسیر هم یک بار ضربه دیده‌است( خراش روی شکم) .
ضربه آنقدر شدید است که عروق و ارگان‌های داخلی به شدت دچار پارکی شدند. ناچاراً برای آنکه شانس اندک زنده‌ماندن گرفته نشود، همکاران مجبور به گشودن اورژانسی قفسه سینه ( #توراکوتومی_اورژانس) بستن رگ پاره شده و ماساژ مستقیم قلب می‌شوند.
ببینید قلب نسبت به بدن چه اندازه کوچک اما کارکرد بزرگی دارد.
علی ایحال، اگر این جوان بی‌نوا، حین کار کمربند ایمنی بسته بود الان بین ما بود.
تاکید می‌کنم اگر هرگونه قرص مسکن و شربت‌های خواب‌آور خوردید روی بلندی نروید. در این مواقع فاصله سنجی منطقی مغز دچار نقصان شده، می‌خواهید میله‌ای را بگیرید اما هوا را می‌گیرید و سقوط می‌کنید.
بیمار ما بین زمین و آسمان، دومی را برگزید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار