گوناگون

قابلیت حیرت انگیز پهپاد ایرانی برای تبدیل شدن به بمب افکن+ فیلم

قابلیت حیرت انگیز پهپاد ایرانی برای تبدیل شدن به بمب افکن+ فیلم

پارسینه: ایران از سال ۱۳۶۴ شروع به ساخت پهپاد کرد و در این زمینه یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های دنیاست.

به گزارش پارسینه، سفره ماهی اولین پهپاد ایرانی با طراحی بال دلتا است که در فروردین ۱۳۸۹ معرفی و پس از آن تبدیل به یک بمب افکن شد. این پهپاد در ابتدا برای تمرین نیروهای تازه کار و تست سامانه های پدافندی کشور استفاده می شد. این نام به دلیل شباهت ظاهری پهپاد به سفره ماهی بر آن گذاشته شد. اما این پهپاد به همان شکل اولیه نماند و تا کنون تغییرات زیادی در مشخصات فنی آن صورت گرفت و آن را تبدیل به یک هواپیمای بدون سر نشین مخفی کرده است. این پرنده در دو نوع سر نشین دار و بدون سر نشین در حال ساخت است و البته این که یکی از گران ترین پروژه های ساخت پهپاد در ایران است.

ارسال نظر

 • حسین ازارومیه

  اگرواقعا ایران بتواندباچین وروسیه این جنگنده بمب افکن رابسازدخیلی عالی میشه باخریدکردن نمیشه قدرتمندشدبایدتوداخل کشورساخته بشه آن هم نیازبه پشتکاروتلاش نیازداردایران هرچقدرمیتواندبایدپروژه ساخت نسل پنجم جنگنده رااغازکنه مثل کشورهای اروپای چندکشورباهم یکی شدن برای ساخت جنگنده الان کشورما نه بمب افکن داردنه جنگنده درست حسابی داردوقتش بخداقاطعانه شروع کنه قدرت رانیروی هوای میاره توکل بخداببینیم چی میشه خداکنه مثل قاهر313نصف ونیمه رهانشه

 • ناشناس

  میدونم که نظرم دیده نمیشه اما نشون دادن ادوات جنگی و این همه سلاح کشتار ما رو خوشحال نمیکنه چون قراره روی سر مردم بدبخت یه سرزمینی ریخته بشه و متقابلا روی سر ما. جنگ برای نابودی ما مردم درجه سه هستش درجه دو ها فرار میکنن و درجه یک ها عقب می ایستند و ماشه رو میکشن.یه عده منفعت یه عده در به دری و یه عده مصیبت.

 • محمد

  بنام خدا: این پهباد باید مثل پهباد بمب افکن روسیه از نظر موتوری قوی شده وضمن رعایت مخفی کاری بدنه محکمتر وبزرگتر ساخته بشه بجزدوربینها تمام سلاحها در محفظه داخلی قرارگیرند هرچه سریعتر . مخفیکاری ،قدرت ،سرعت ،افزایش حمل بمب ،قابل حمل انواع موشک هوا بهوا ،هوا بسطح ،سطح بهوا، وسطح به زیر دریا و سطح به سطح .تا بشود گفت که انشالله فول آبشن است .

 • محمود

  پاینده باشید دانشمندان کشورم

 • مرتضی

  یعنی از قاهر یه پهباده نسل ۶ دربیاریم چیزیکه دست کمی از بمب اتم نداره پس نه چین نه روس در این طرح کمکمی به کسی نمیکنن پس بهتره ما به پهبادهایه ضد رادار خودمون اکتفا کنیمو بزرگترشون کنیم تا مثل بمب افکن عمل کنن چون ساختش به مراتب راحت تر از جنگنده نسل ۵ یا ۶ هست اما داشتن موشکهای هایپرسونیک هم به تنهایی بسیار راهبردی و بازدارنده هستن و ما اگر دوستیه اعرابو میخوایم باید بهشون موشکو پهباد بدیم و نگران آیندشم نباشیم چون سازندش خودمونیم نقاط ضعفشو میدونیم

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار