گوناگون

رادارگریز‌ترین جنگنده آمریکا از سیستم راداری ایران در امان نیست +جزئیات

رادارگریز‌ترین جنگنده آمریکا از سیستم راداری ایران در امان نیست +جزئیات

پارسینه: جنگنده اف 35 آمریکایی که گفته می شد رادارگریز است و قابل شناسایی نیست توسط سیستم راداری ایران شناسایی می شود و در مرز ایران کارایی ندارد.

اف ۳۵ هواپیما‌های جنگی چند منظوره تک سرنشین، تک موتوره و رادارگریز است که در همه شرایط آب و هوایی برای انجام ماموریت‌ها برتری هوایی و تهاجمی دارد. همچنین قادر به ارائه جنگ الکترونیک و قابلیت‌های اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی است. یکی از هدف‌های اصلی طراحی اف-۳۵ رسیدن به پنهان‌کاری بالا برای افزایش بقاپذیری این جنگنده است. این جنگنده آمریکایی در اختیار اسرائیل قرار دارد و به پنهانکار بود معروف است. اما آیا این جنگنده قابل شناسایی نیست؟

پس از دی ماه سال ۹۸ و ترور فرمانده ارشد ایران، سیستم راداری REZONANS_NE روسی به ایران فروخته شد. این رادار با موفقیت جنگنده‌های اف ۳۵ نیروی هوایی آمریکا را در نزدیکی مرز ایران در سال ۱۳۹۸ شناسایی و رهگیری کرد.و می توان گفت که رادارگریز‌ترین جنگنده آمریکا از سیستم راداری ایران در امان نیست.

نشنال اینترست در این باره نوشته که این خبر سری نیست ایران تکنولوژی رادار REZONANS_NE را از روسیه گرفته است.

حداکثر برد این رادار ۱۱۰۰ کیلومتر و تا ۵۰۰ هدف را می‌تواند شناسایی و رهگیری کند.

این نشریه آمریکایی همچنین گفته است که سیستم راداری REZONANS_NE به صورت شفاف اطلاعاتی نظیر مسیر پروازی جنگنده‌های اف ۳۵ را مخابره کرده است.

بر همین اساس آمریکا دیگر این جنگنده را در نزدیکی مرز ایران به پرواز در نمی‌آورد

اف 35

ارسال نظر

 • ساندیسی

  این که هواپیما مسافربری نیست

 • ناشناس

  آهن پاره آمریکایی

 • طاها

  خدا رحم کنه

 • ناشناس

  موقع شکار معلوم میشه کی چکارس

 • شاپور محمدی

  اف ۳۵ رادار گریز ترین جنگنده آمریکایی نیست، رادارگریز ترین جنگنده اف ۲۲ رپتور هست و بمب افکن اسپریت نیز از این منظر در جایگاه بالاتری قرار دارد، در صورت رده بنده اف ۳۵ در رده ششم قرار دارد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار