گوناگون

تقلید یک کشیش از عیسی مسیح، بلای جانش شد+ عکس

تقلید یک کشیش از عیسی مسیح، بلای جانش شد+ عکس

پارسینه: کشیش اهل موزامبیک که به تقلید حضرت عیسی مسیح روزه گرفته بود جانش را از دست داد.

یک کشیش اهل موزامبیک، در جنوب شرقی آفریقا پس از آنکه سعی کرد بنا به روایت انجیل متی مانند عیسی مسیح ۴۰ روز روزه بگیرد جانش را از دست داد. کشیش فرانسیسکو باراجاه ۳۹ ساله بر اثر کم خونی شدید و نارسایی گوارشی جانش را از دست داد.

مشخص نیست چرا دقیقا فرانسیسکو باراجاه، بنیانگذار کلیسای انجیلی سانتا ترینداده، تصمیم گرفت تا ۴۰ روز را مانند عیسی مسیح روزه بگیرد، اما یک چیز کاملا حتمی است- این یک تصمیم مرگبار بود. فرانسیسکو پس از تقلید از عیسی مسیح در روز ۲۵ روزه گرفتن بدون خوردن آب و غذا چنان ضعیف و بی حال شده بود که حتی نمی‌توانست روی پای خود بایستد. با این حال او طی روز‌های بعدی نیز اصرار داشت که همچنان به این روزه کتاب مقدس ادامه دهد.

کشیش باراجاه

در این زمان خانواده و پیروان این کشیش تصمیم گرفتند تا سریعا او را به بیمارستان منتقل کنند؛ هر چند برای نجات فرانسیسکو بسیار دیر شده بود.

فرانسیسکو در روز ۳۸ روزه در یک بیمارستان در شهر بیرا، نزدیک به مرز با زیمبابوه فوت کرد. او قادر به صحبت کردن نبود و بنا به گفته بسیاری از پیروانش او از نظر ظاهری غیر قابل تشخیص شده بود. در بیمارستان مشخص شد که کشیش دچار کم خونی حاد و از کار افتادگی اندام‌های گوارشی شده است.

پزشکان سعی کردند با تزریق سرم، اندام‌های داخلی و دستگاه گوارش فرانسیسکو را دوباره احیاء کنند، اما این مرد ۳۹ ساله روز چهارشنبه گذشته جانش را از دست داد. در حالی که پزشکان علت اصلی مرگ باراجاه را روزه سخت می‌دادند، اما خانواده این کشیش تلاش کردند تا مرگ وی را به مشکلات سلامتی قبلی او، مانند فشار خون پایین ربط دهند.

وضعیت کشیش کشیش باراجاه پس از روزه گرفتن

بنا به گزارش بی بی سی جهانی مرگ باراجاه تنها مرگ و میر ناشی از تلاش برای تقلید از روزه کتاب مقدس عیسی مسیح نیست. در دو مورد یکی یک زن در تلاش برای روزه ۴۰ روزه بدون آب و غذا و در سال ۲۰۱۵ یک مرد اهل زیمبابوه پس از ۳۰ روز روزه بدون آب و غذا جانشان را از دست داده بودند.

منبع: مخاطب24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار