گوناگون

چه مقدار پودر در ماشین لباسشویی بریزیم؟

چه مقدار پودر در ماشین لباسشویی بریزیم؟

پارسینه: آیا می‌دانید یکی از دلایل خرابی لباسشویی استفاده بیش از حد از پودر ماشین لباسشویی است؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند هرچقدر از پودر بیشتری داخل دستگاه استفاده کنند، لباس‌های تمیزتری خواهند داشت. درصورتی‌که پودر ماشین لباسشویی نه‌تنها به بافت پارچه آسیب وارد می‌کند، بلکه به ماشین لباسشویی نیز صدمه می‌زند. حالا ممکن است برایتان سوال پیش آید که چقدر پودر در ماشین لباسشویی بریزیم؟ در این مقاله درباره میزان مصرف پودر ماشین لباسشویی صحبت می‌کنیم. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا استفاده بهینه‌تری از ماشین لباسشویی خود داشته باشید.

استفاده بیش از حد از ماده شوینده مهم‌ترین علت ماندن پودر لباسشویی روی لباس است. از طرفی اگر کمتر از حد موردنیاز پودر شوینده داخل دستگاه بریزید، لباس‌ها به‌درستی شسته نخواهند شد. به‌طورکلی در هر بار شست‌وشو به حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ گرم پودر نیاز دارید؛ اما میزان دقیق ماده شوینده را می‌توانید بر اساس موارد زیر تعیین کنید:

نحوه مصرف پودر شوینده: تولیدکننده‌های ماده شوینده معمولا اندازه پیمانه پودر ماشین لباسشویی را بر اساس میزان کثیفی لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی تعیین کرده و پشت جعبه آن درج می‌کنند. با مطالعه راهنمای استفاده می‌توانید در مواقع گوناگون میزان پودر لازم را داخل دستگاه بریزید.


ظرفیت ماشین لباسشویی: با افزایش ظرفیت لباسشویی، آب بیشتری وارد دستگاه می‌شود؛ بنابراین شست‌وشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی با ظرفیت بالاتر به پودر بیشتری نیز نیاز خواهد داشت.
میزان کثیفی لباس‌ها: طبیعتا هرچقدر لباس‌ها کثیف‌تر باشد، باید پودر بیشتری داخل جاپودری بریزید تا به‌خوبی تمیز شوند. به‌عنوان مثال، لکه‌های چربی به شوینده بیشتری نیاز دارند.
نوع برنامه شست‌وشو: هنگام استفاده از برنامه‌های شست‌وشو با مدت زمان طولانی‌تر، به شوینده بیشتری هم نیاز خواهید داشت؛ زیرا در این صورت زمان طولانی‌تری برای حل شدن پودر در آب وجود خواهد داشت.

بعد از پاسخ به سوال «چقدر پودر در ماشین لباسشویی بریزیم» نوبت به صحبت درباره مکان ریختن پودر می‌رسد. جاپودری ماشین لباسشویی سه بخش مختلف دارد. بخش اول که با علامت «I» مشخص شده است، prewash نام دارد. چنانچه می‌خواهید لباس‌های خود را بیشتر از یک دور بشویید، باید در این قسمت پودر بریزید.

قسمت میانی جاپودری ماشین لباسشویی که طرح یک گل روی آن درج شده، مخصوص نرم‌کننده است. ماده شوینده‌ای که در این بخش می‌ریزید، در نیم ساعت پایانی آب‌کشی به سمت دیگ سرازیر می‌شود. در نهایت، بخش سوم جاپودری به پودر لباسشویی اختصاص دارد. این قسمت با علامت «II» نشان داده می‌شود و در سیکل شست‌وشو وارد دیگ می‌شود. پودر یا مایع لباسشویی را باید در این قسمت از جاپودری بریزید.


آسیب‌های ناشی از استفاده فراوان از پودر در ماشین لباسشویی

حالا که دانستیم چقدر پودر در ماشین لباسشویی بریزیم، بهتر است با آسیب‌های ناشی از استفاده فراوان از پودر نیز آشنا شویم. اگر ماده شوینده را بیشتر از میزان مصرف پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید، مواد اضافی زیر لگن دستگاه جمع خواهد شد. تجمع پودر در لگن مشکلاتی مانند رشد کپک و در نتیجه ایجاد بوی نامطبوع را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین اگر با مشکل بوی بد دستگاه مواجه هستید، توصیه می‌کنیم نگاهی به جاپودری و لگن دستگاه خود بیندازید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار