گوناگون

تصاویری دیدنی از یک قایق شیشه‌ای لوکس

تصاویری دیدنی از یک قایق شیشه‌ای لوکس

پارسینه: جوزف فواکیس طراح مشهور ایده قایق تفریحی ۸۸ متری نامرئی به نام «پگاسوس» را به اشتراک می‌گذارد که از شیشه آینه‌ای ساخته شده است تا آسمان و دریا را منعکس کند.

جوزف فواکیس طراح مشهور ایده قایق تفریحی ۸۸ متری نامرئی به نام «پگاسوس» را به اشتراک می‌گذارد که از شیشه آینه‌ای ساخته شده است تا آسمان و دریا را منعکس کند. با تحقق این طرح احتمالا راه جدیدی گشورده خواهد شد تا برخی بتوانند به طور مخفیانه به نقاط مختلف دنیا سفر کنند.

این اولین کشتی تفریحی است که با تکنولوژی سه بعدی طراحی می‌شود. این قایق تفریحی لوکس که به طور کامل از شیشه آینه‌ای ساخته می‌شود تا دریا و آسمان را منعکس کند، به عنوان یک طرح مفهومی توسط طراح جوزف فواکیس رونمایی شده است.

قایق شیشه‌ای لوکس

فواکیس گفت کشتی پیشنهادی ۸۸ متری با نام پگاسوس، اولین کشتی پرینت سه بعدی در جهان خواهد بود و هم از نظر طراحی و هم از نظر تاثیرات زیست محیطی نامرئی خواهد بود. بنابر توضیح جوزف فواکیس، این سوپرقایق با استفاده از یک ماشین چاپ سه بعدی روباتیک برای ایجاد چارچوب مشبک برای کل قایق ساخته خواهد شد. این قایق با پنل های خورشیدی داخلی می تواند آسمان، ابرها و محیط اطراف را منعکس کند.

این طراح گفت که بال‌های خورشیدی بازتابنده آن که در ساختار عظیم شیشه‌ای پنهان شده‌اند، همچنین می‌توانند انرژی خورشیدی-برقی را برای حرکت این کشتی در کنار یک منبع هیبرید هیدروژن فراهم کند. انرژی حاصل از انرژی خورشیدی به نوبه خود برای تامین انرژی الکترولیزهای استخراج هیدروژن از آب دریا استفاده می‌شود. قیمت این قایق تفریحی مشخص نشده است، اما بدون شک تنها برای استفاده افراد بسیار ثروتمند ساخته شده است.

قایق شیشه‌ای لوکس

این قایق دارای طراحی مینیمالیستی است که منعکس کننده زندگی در طبیعت است، هم در داخل، با فضای سبز واقعی و هم در خارج با مناظر طبیعی الهام گرفته از مناظر دریا و ابرها در آسمان

پگاسوس در حال حاضر برای نشان دادن این طرح مفهومی به کارخانه‌های علاقه مند به ساخت این کشتی تفریحی آماده می‌شود. این امکان وجود دارد در صورت جلب نظر یک یا چند کارخانه کشتی سازی، این قایق تفریحی تا سال ۲۰۳۰ تولید شود.فواکیس که در میلان و نیویورک زندگی می‌کند، درباره این طرح خود گفت که می‌خواهد یک قایق تفریحی بسازد که آلایندگی صفر داشته باشد و در سرسار تم این قایق منعکس شود.از جمله مواردی این طرح یک باغ هیدروپونیک چند سطحی به نام «درخت زندگی» است که غذای تازه و تصفیه هوا را برای سرنشینان کشتی فراهم می کند.

قایق شیشه‌ای لوکس

کلوپ ساحلی در طرح مفهومی «پگاسوس» دارای یک جکوزی بزرگ است که به یک سولاریوم محصور با پانل‌های شیشه‌ای کشویی در سراسر سقف و پایین دیواره پشتی تبدیل می‌شود.

فواکیس در ادامه توضیح داد: من در نظر داشتم تا قایق تفریحی را تا حد امکان مشابه با طبیعت دریا و سایر عناصر طبیعی آن بسازم ، طرح این قایق در واقع از ابرهای شناور بالای خط آب ساخته شده است. می‌خواستم به طبیعت با آمیختن طرح خود با آن احترام بگذارم و تجربه مجازی نامرئی شدن را کسب کنم. اکنون زمان جهش‌های شجاعانه به سوی آینده پایدار جمعی ما است.او همچنین در توصیف این طرح گفت: پگاسوس یک چشم انداز جسورانه اما قابل دستیابی برای آینده نزدیک صنعت سوپرقایق های تفریحی است، جایی که انسان و ماشین به جای رقابت یا به خطر انداختن طبیعت، در هماهنگی با طبیعت زندگی می کنند.

در طبقه بالای این قایق یک سوئیت و تراس بزرگ اختصاصی برای صاحب این کشتی تفریحی وجود دارد.

فواکیس گفت که این طرح در صورت ساخت، منجر به ساختاری بسیار قوی و در عین حال سبک می‌شود که می تواند انرژی، مواد، ضایعات، فضا و زمان کمتری در مقایسه با سایر طرح‌های ساخت و ساز معمول ایجاد کند. فضای داخلی این قایق دارای چهار سطح است که توسط یک پلکان مارپیچی به هم متصل شده‌اند. این قایق همچنین دارای سالن‌های بزرگ برای پذیرایی از مهمانان خواهد بود./برترین ها

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار