گوناگون

در خط تولید برمن مرسدس بنز چه خبر است؟! +فیلم و عکس

در خط تولید برمن مرسدس بنز چه خبر است؟! +فیلم و عکس

پارسینه: این کارخانه یکی از بزرگ‌ترین تاسیسات تولیدی مرسدس بنز محسوب می‌شود که ظرفیت سالانه تولید حدود ۴۰۰ هزار خودرو را دارد. از دیگر مدل‌هایی که در این کارخانه تولید می‌شوند می‌توان به سی کلاس، جی‌ال‌سی کلاس و خودرو‌های الکتریکی ئی کیو سی و ئی کیو ئی اشاره کرد.

مرسدس بنز اس‌ال (Mercedes-Benz SL) یکی از مدل های افسانه ای شرکت محسوب می شود که تولید نسل جدید آن (نسل هفتم) از سال 2022 آغاز شده است. قدمت مدل اس‌ال به سال 1952 و معرفی خودرو مسابقه ای 300اس‌ال گالوینگ باز می گردد.

تولید مرسدس آ ام گ اس‌ال در کارخانه برمن


تولید مرسدس بنز آ ام گ اس‌ال (MercedesAMG SL) در کارخانه مرسدس بنز در شهر برمن، آلمان صورت می گیرد. این کارخانه یکی از بزرگ‌ترین تاسیسات تولیدی مرسدس بنز محسوب می شود که ظرفیت سالانه تولید حدود 400 هزار خودرو را دارد. از دیگر مدل هایی که در این کارخانه تولید می شوند می توان به سی کلاس، جی‌ال‌سی کلاس و خودروهای الکتریکی ئی ‌کیو ‌سی و ئی ‌کیو ‌ئی اشاره کرد.

نسل جدید مرسدس بنز اس‌ال به طور کامل توسط آ ام گ طراحی شده و هرچه بیشتر بر معرفی محصولی اسپرت و سریع با عملکرد بالا متمرکز است. این خودرو بر اساس پلتفرم توسعه یافته توسط آ ام گ برای خودروهای مسابقه ای که به نام "معماری اسپرت ماژولار" شناخته می شود، شکل گرفته است. این پلتفرم دارای ساختار فضایی با تکیه بر ترکیبی از آلومینیوم، منیزیم و کامپوزیت ها برای پوسته بدنه، همراه با اجزا آلومینیومی ریخته‌گری ضخیم‌تر برای نقاط گره ای است که نیروها قوی‌تر هستند.

در مقایسه با نسل پیشین مدل اس‌ال، مرسدس بنز سختی پیچشی را به میزان 18 درصد افزایش داده و مرکز ثقل را پایین‌تر آورده است. سختی عرضی و طولی نیز نسبت به مدل جی‌تی رودستر که اس‌ال جدید جایگزین آن شده است نیز به ترتیب 50 درصد و 40 درصد افزایش یافته اند.

مرسدس آ ام گ اس‌ال 2023 در سه نسخه اس‌ال43، اس‌ال55 و اس‌ال63 در دسترس است. اس‌ال43 به پیشرانه چهار سیلندر 2 لیتری مجهز است که توانایی تولید 389 اسب بخار نیرو را دارد. دو مدل اس‌ال55 و اس‌ال63 به پیشرانه توربو دوقلو 4 لیتری هشت سیلندر خورجینی مجهز هستند. در مدل اس‌ال55 نیروی خروجی پیشرانه برابر با 469 اسب بخار و در مدل اس‌ال63 برابر با 577 اسب بخار است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار