گوناگون

با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است!

با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است!

پارسینه: شتر، جانوری است که دارای رسوبات چربی مشخصی به‌نام «کوهان» در پشت خود است. شتر‌ها از دیرباز اهلی شده‌اند و به‌عنوان دام برای تهیهٔ غذا و منسوجات مورد استفادهٔ بشر هستند.

شتر حیوانی اهلی است که سازگاری بالایی با محیط دارد و به راحتی در هر شرایطی به زندگی خود ادامه می دهد. با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است .

شتر می‌تواند آب نمک بخورد، زیرا کلیه های او نمک را فیلتر می‌کنند. این حیوان می‌تواند بدنش را تنظیم کند، در جغرافیای سرد بدنش و در جغرافیای گرم بدنش را پایین بیاورد و این در بین پستانداران مختص شتر است.
دهان شتر
با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است چرا که خار را مانند پشمک می خورد و این به دلیل خاصیت بزاقی دهانش است که با سرعت خار را مثل خمیری نرم می کند.

اما چیزی که واقعا باعث می شود بگوییم با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است دو پلک داشتن این حیوان است. او دو پلک دارد که یکی از آن‌ها شفاف است و برای مواقعی که طوفانی از شن، صحرا و بیابان را می‌گیرد کاربرد دارد، چرا که او به راحتی میبیند، بدون اینکه آسیبی را متوجه شود.
لبخند شتر
شتر نر در زمان جفتگیری رفتارهایی مختص به خود دارد. نکته جالبی که او را ماورایی‌تر می‌کند هوش اوست. هوش شتر تقریباً همتراز یک کودک 8 ساله انسان است، آنها گره باز کردن را از شتربان یاد میگیرند و با لبهایشان میتوانند گره ها را باز کنند.
شترها، نهنگ ها، کلاغ ها و فیل ها از جمله حیواناتی هستند که یادشان می ماند چه کسی با آنها بد رفتاری کرده است و موضوع این است که شتر ها معمولا بیخیال ماجرا نمیشوند و حتی به شتر های دیگر هم این ماجرا را خبر می دهند اما چگونگی این کار هنوز معلوم نشده است.

هوش سرشار و قدرت به ذهن سپردن اتفاقات یکی دیگر از دلایلی است که می گویند با این قدرت سازگاری شتر حیوانی ماورایی است . در سال ۲۰۱۶ در هند، یک شتر به صاحبش حمله کرد و جمجمه‌اش رو با دندانهایش سوراخ کرد و به هوا پرتابش کرد و به بدترین وضعی که می توانست او را کشت! دلیل این ماجرا این بود که صاحبش او را در گرمای خارج از خانه رها کرده بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار