گوناگون

فرار به آب هم ایمپالای نگون بخت را نجات نداد+ فیلم

فرار به آب هم ایمپالای نگون بخت را نجات نداد+ فیلم

پارسینه: در این ویدئو کفتار هایی را می بینید که ایمپالایی را تا آب بندان تعقیب کردند که در نهایت ایمپالا درون آب پرید و فکر کرد که نجات پیدا می کند.

به گزارش پارسینه؛ ایمپالا متعلق به خانواده شاخ درازان یا بزگوزن ها است که با سرعت بسیار زیادی می دود. شاخ درازان به عنوان یک نام کلی برای اشاره به گروه بزرگی از گاوسانان آفریقا و اوراسیا به کار می رود. ایمپالا ها مثل شیر ها، فیل ها، کفتار ها و شغال ها به صورت گله ای زندگی می کنند. گله ایمپالا ها اغلب توسط یک نر بالغ هدایت می شود. جالب است بدانید که ایمپالا ها رکورددار پرش طول هستند و در هر جهش حدود 10 متر می پرند. ایمپالا بدنی با سایز متوسط و قلمی دارد. پاهای باریک و گردن بلند ترکیبی را ایجاد کرده که در نهایت به حیوان کمک می کند تا سرعت بالا و همچنین واکنش های سریع در هنگام احساس خطر، داشته باشد.

ایمپالا در فصل بارندگی جفتگیری می کنند و حدود 7 ماه بعد زایمان انجام می شود یعنی تقریبا در انتهای فصل خشکِ سال. در فصل جفتگیری نر ها با سر و صدای زیادی به قدرت نمایی برابر یکدیگر می پردازند تا بتوانند جفت مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

در این ویدئو دو کفتار گرسنه را خواهید دید که ایمپالایی را تا یک آب بندان تعقیب کردند که در نهایت ایمپالا درون آب پرید و فکر کرد که نجات پیدا می کند. اما کفتار هم به دنبالش وارد آب شد و این حیوان بخت برگشته را درون آب به دام انداختند و در کنار آب خوردند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  سلام چرااین کفتارهاروازبین نمیبرند نسل اهوهارو ازبین بردند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار