گوناگون

صاعقه ایرانی دیوار صوتی را شکست+ فیلم

صاعقه ایرانی دیوار صوتی را شکست+ فیلم

پارسینه: صاعقه یک جت جنگنده ایرانی است که از فناوری های پیشرفته دنیای در ساخت آن استفاده شده است.

صاعقه ایرانی هواپیمای جت جنگنده یا بمب‌افکن ساخت ایران است. مهندسان دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی ارتش با استفاده از بدنه اف ۵ این پرنده را طراحی کردند. تفاوت ظاهری این هواپیما با اف-۵ وجود دو سکان عمودی V شکل است که توانایی لازم برای مانورپذیری بهتر جنگنده را ایجاد می‌کند.
فناوری تولید این هواپیما را کشور‌های آمریکا، روسیه، چین و هند به صورت مشترک و برخی کشور‌های اروپایی در اختیار دارند، اما صاعقه کاملا تولید داخل است و کارایی بالاتری دارد.
تولید انبوده این جنگنده پس از سال‌ها انتظار در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۳ با تلاش متخصصان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اعلام و آغاز شد.


ویژگی های صاعقه ایرانی:

صاعقه ایرانی
یکی از ویژگی‌های مهم جنگنده صاعقه ایرانی ، پشتیبانی نزدیک هوایی است و این جنگنده میتواند انواع راکت، بمب و موشک را با موفقیت حمل و شلیک کند. صاعقه مجهز به سیستم رادار پیشرفته است و در طول سال‌های گذشته با ده‌ها سورتی پرواز آزمایشی، مراحل مختلف پرواز را با موفقت پشت سر گذاشته است.

دیگر ویژگی‌های این جنگنده قدرت مانور هوایی، خطای بسیار پایین و شتاب لحظه‌ای و سریع از ویژگی‌های این جت جنگنده می‌باشد. البته جدار شیشه‌ای کابین خلبان صاعقه ضد گلوله می‌باشد و امنیت خلبان در این پرنده به مراتب بیشتر از جنگنده‌های دیگر می‌باشد. طول این جنگنده ۱۴.۴ متر، وزن خالی آن ۵۰۹۰ کیلوگرم است


صاعقه دیوار صوتی را شکست


این پرنده در ابتدا به صاعقه-۸۰ معروف شده و گفته می‌شد که یک جنگنده رهگیر دوموتوره و دوسکانه در کلاس اف-۱۴ تام‌کت خواهد بود، اما تأخیر در پیشرفت این پروژه باعث شد تا نام صاعقه-۸۰ کنار نهاده و پروژه با نام آذرخش-۲ شناخته شود.

اخیرا یک شهروند تبریزی در فرودگاه تبریز توانست لحظه شکستن دیوار صوتی توسط جنگنده تمام ایرانی یا همان صاعقه ایرانی ارتش را حین مانور‌های تمرینی این هواپیما در فرودگاه تبریز به صورت اتفاقی ثبت کند.

ارسال نظر

 • جوک

  احمق این دیوار صوتی نیستش یکم اطلاعات کسب کنین بعد بنویسین حرص آدم رو در میارین حرفمم ربطی به توانایی داشتن یا نداشتن نیستا ولی دیوار صوتی شکستن شکلش جور دیگه ای هست این پدیده اسمش چیز دیگست که بابت ایجاد بخش های سرد و گرم سطح بال نسبت به هوای اطراف شکل میگیره.

 • بازدیدکننده

  آذرخش ایرانی
  صاعقه واژه ی عربیست

 • زحل

  راسته میگن موتورش ماله خاوره کلا تیپش که شبیهه خاوره

 • علی

  جنگنده پنجاه سال پیش جان خلبان به خطر می اندازد کم تلفات ندادیم

 • ناشناس

  اگر صاعقه اینقدر پیشرفته است چه نیازی به خرید سوخو ۳۵ داریم ؟؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار