گوناگون

ازاستایل مونوکروم چه می‌دانید؟

ازاستایل مونوکروم چه می‌دانید؟

پارسینه: استایل مونوکروم چیست و چگونه می‌توانیم در این سبک بدرخشیم؟

یکی از ساده‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها برای شیک و باکلاس بودن استفاده از استایل مونوکروم است. استایل مونوکروماتیک قوانین پیچیده‌ای ندارد و خیلی راحت می‌توانید با تکیه بر آن ظاهری جذاب برای خود بسازید. اما پیش از آن لازم است با مفهوم مونوکروم آشنا شوید.

مفهوم مونوکروم چیست ؟

به گزارش پارسینه به نقل از پرسته واژه‌ی مونوکروم از دو بخش مونو به معنی «تک» و کروم به معنی «رنگ» تشکیل شده است که به طور کلی مفهوم «تک رنگ» دارد. احتمالاً با همین توضیح کوتاه متوجه شده‌اید که در این استایل فقط از یک رنگ یا طیف‌های مختلف یک رنگ در پوشش استفاده می‌شود.

زود قضاوت نکنید! درست است که در ظاهر استفاده از یک رنگ واحد می‌تواند خیلی ساده و بدون جذابیت به نظر برسد، اما واقعیت این است که شما می‌توانید با تکیه بر قوانین و ترفندهای استایل مونوکرومیک، تیپ فوق‌العاده جذابی برای خود رقم بزنید و نگاه‌ها را به خود جلب کنید.

استایل مونوکروم

احتمالاً زنان یا مردانی را دیده‌اید که تیپ سراسر مشکی دارند! این نوع لباس پوشیدن دقیقاً مصداق مونوکروم بودن است. یعنی از پیراهن و شلوار گرفته تا جوراب و کفش و کمربند، همه‌ی لباس‌ها و اکسسوری‌های مشکی انتخاب می‌شود و در نهایت، یک استایل شیک برای فرد می‌سازد. یا تیپ‌های سراسر سفید نیز به همین اندازه جذاب هستند.

استایل مونوکروم

اما استایل مونوکروم فقط به رنگ‌های اصلی محدود نمی‌شود و فقط هم خود رنگ را شامل نمی‌شود و می‌توان در آن از طیف‌های مختلف یک رنگ استفاده کرد. یعنی با بازی رنگ و سایه و روشن و تیره بودن یک رنگ می‌توان تیپ مونوکروم زد و شیک به نظر رسید.

استایل مونوکروم چه فلسفه‌ای دارد؟

در استایل مونوکروم شما از یک رنگ واحد استفاده می‌کنید. البته این اجازه را دارید که از سایه‌ها، طیف‌ها و تناژهای مختلف آن رنگ هم بهره بگیرید.

برای آغاز می‌توانید از رنگ‌های تیره مثل مشکی و سرمه‌ای شروع کنید. اما اگر خیلی به رنگ‌های تیره علاقه ندارید، سراغ رنگ محبوب خود بروید و به صورت تک‌رنگ از آن استفاده کنید. اما در این راه باید دو نکته‌ی زیر را همیشه گوشه‌ی ذهن خود داشته باشید:

استایل مونوکروم

همیشه از سایه‌ها و طیف‌های مختلف رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید. مثلاً اگر بنفش دوست دارید، می‌توانید در انتخاب لباس‌ها و اکسسوری‌های خود برای تیپ مونوکروماتیک از انواع رنگ یاسی، ارغوانی، بادمجانی و بنفش‌های روشن و تیره هم استفاده کنید.

به بافت لباس توجه کنید. تنوع بافت لباس یکی از فاکتورهای اصلی در استایل مونوکروم است زیرا به جلوه و زیبائی هر چه بیشتر این استایل کمک می‌کند.

استایل مونوکروم

به طور مثال وقتی رنگ‌های بسیار روشن انتخاب می‌کنید، با کمک بافت‌ها و تکسچرهای مختلف لباس می‌توانید از ساده و بی‌روح به‌نظر رسیدن استایل نهائی پیشگیری کنید. مثلاً می‌توانید از انواع جنس‌های ابریشمی، کتانی، جیر، کبریتی، پشمی، کاموایی، حریر، ساتن و … در این استایل کمک بگیرید. همچنین با استفاده از پارچه‌های طرح‌دار نیز می‌توانید نوعی تنوع بصری در ظاهر خود ایجاد کنید.

استایل مونوکروم

معیارهای لباس پوشیدن به سبک مونوکروم چگونه است؟

برخی از معیارهایی که برای لباس پوشیدن به سبک مونوکروم ازم است بدانید را در زیر برایتان نوشته‌ایم:

- توجه به جزئیات

همیشه جزئیات اهمیت بسیار زیادی دارند. به طور مثال، وقتی رنگ نارنجی را برای استایل مونوکروم خود استفاده می‌کنید، احتمالاً برایتان جالب نیست که کفش‌هایتان را هم نارنجی انتخاب کنید. اما برای اینکه هم به قوانین تیپ مونوکروم احترام بگذارید و هم خودتان حس خوبی داشته باشید، می‌توانید از تناژ بسیار کمرنگ و محو نارنجی برای کفش، چکمه یا صندل خود بهره بگیرید. یا مثلاً صندل‌های کنفی که طرح‌های ساده‌ای از نارنجی دارند را انتخاب کنید.

استایل مونوکروم

- توجه به اندام و فرم بدن

اگر قصد دارید در استایل خود از تُناژهای مختلف یک رنگ استفاده کنید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که کدام سایه‌ی رنگی روی کدام قسمت از بدن شما قرار می‌گیرد. چون اگر به‌درستی با رنگ‌ها بازی کنید، می‌توانید فرم بدن خود را زیباتر نشان دهید. مثلاً اگر قرار است با داشتن این استایل بلندتر دیده شوید حتما لباس‌های روشن یا براق را در قسمت پایین‌تنه بپوشید.

به طور کلی استایل مونوکروم برای افراد ریزنقش و توپر پیشنهاد می‌شود زیرا سرتا پا یکرنگ پوشیدن باعث می‌شود بلندتر و باریک‌تر دیده شوید. اگر خیلی لاغر هستید، سرتا پا تیره نپوشید و از رنگ‌های اصلی یا طیف‌های روشن استفاده کنید؛ و برعکس، کمی چاق هستید بهترین انتخاب برای شما مشکی و رنگ‌های تیره است

استایل مونوکروم

- رنگ متناسب با رنگ پوست و مو

سعی کنید از رنگ‌های متناسب با رنگ پوست خود استفاده کنید تا شیک به نظر برسید. بسیار مهم است که رنگ‌های استایل مونوکروم با رنگ پوست و مو شما هماهنگ باشد. به طور مثال، اگر پوست شما خیلی روشن و رنگ موهایتان بلوند پلاتینه است، می‌توانید به جای رنگ مشکی، از رنگ آبی تیره استفاده کنید. یا اگر رنگ پوست شما برنزه و موهایتان تیره است، بهتر است از رنگ‌هایی مثل نارنجی یا قهوه‌ای استفاده کنید.

- لباس طرح‌دار

به این نکته توجه داشته باشید که در استایل مونوکروم یک مجبور نیستید فقط از طرح‌های ساده استفاده کنید. اگر دوست دارید می‌توانید لباس‌های طرح‌دار را هم امتحان کنید. تنها چالش این کار این است که رنگ‌های طرح لباس باید با رنگ اصلی که در استایل مونوکروم اتیک خود استفاده می‌کنید یکی باشد. علاوه بر این، می‌توانید با یک استایل مونوکروم ساده، از اکسسوری طرح‌دار مثل دستمال گردن نیز استفاده کنید.

ازاستایل مونوکروم چه می‌دانید؟

اکسسوری‌های مونوکروم چه شکلی است؟

وقتی استایل مونوکروم اتیک انتخاب می‌کنید، اینکه بتوانید تمامی اکسسوری‌ها را هم بر اساس آن انتخاب کنید کمی سخت است. به طور مثال، اگر قصد دارید از زیورآلات طلا استفاده کنید، خیلی ممکن نیست که بتوانید برای هر تیپ خود یک رنگ طلای مخصوص داشته باشید. پس چاره چیست؟ اینکه از رنگ‌های مشابه یا رنگ‌های مکمل استایل خود کمک بگیرید. مثلاً اگر استایل شما از میان رنگ‌های گرم مثل نارنجی، قرمز، کرم و خردلی انتخاب شده، بهتر است انواع گردنبند طلا یا دستبند طلا به رنگ زرد انتخاب کنید.

استایل مونوکروم

یا اگر تیپ شما رنگ سرد دارد بهتر است از طلای سفید برای زیورآلات خود بهره بگیرید. طلای رزگلد هم با رنگ‌های قرمز، صورتی، یا حتی لباس‌های پاستلی و فانتزی بیشترین تناسب را دارد.

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم اتیک برای افرادی مناسب است که شهامت کافی را برای پوشیدن لباس‌های یکدست و تک‌رنگ را دارند. اگر فکر می‌کنید هنوز اعتماد به نفس برای این کار را ندارید و از طرفی هم علاقه‌مند به این سبک از لباس پوشیدن هستید، بهتر است از رنگ‌های ملایم شروع کنید تا به تدریج به این استایل عادت کنید. یا اگر رنگ تیره دوست دارید، مشکی بهترین و ساده‌ترین رنگ برای داشتن استایل مونوکرومیک است.

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

بهتر است اکسسوری‌های این استایل بر اساس رنگ لباس‌های اصلی انتخاب شوند تا قوانین تیپ مونوکرمیک در آن حفظ شود.

ارسال نظر

 • سیمین

  خیلی جالب بود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار