گوناگون

پاداش ویژه آمریکایی‌ها برای دیوید تیلور

پاداش ویژه آمریکایی‌ها برای دیوید تیلور

پارسینه: دیوید تیلور سه روز بعد از قهرمانی جهان یک پاداش خاص از آمریکایی‌ها گرفت.

به گزارش پارسینه به نقل از گسترش، دیوید تیلور دارنده مدال طلای المپیک در جریان رقابت‌های بلگراد، سومین عنوان قهرمانی کشتی جهان خود را با شکست دادن رقیب سنتی‌اش یعنی حسن یزدانی از ایران به دست آورد.
اوج شش دقیقه فینال وزن ۸۶ کیلوگرم آزاد، جایی بود که تیلور برتری ۹-۳ خود را حفظ کرد و در ادامه و در حالیرکه تنها ۲.۶ ثانیه به پایان زمان کشتی باقی مانده بود، او حرکتی قاطعانه انجام داد و یزدانی را ضربه فنی کرد و پیروزی بی‌حرف و حدیث خود را رقم زد.
اما بیایید کمی بیشتر تیلور را بشناسیم. دیوید موریس تیلور یک کشتی گیر برجسته آمریکایی در رشته آزاد است که در وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت می‌کند. اوج موفقیت او در سال ۲۰۲۱ با کسب مدال طلای المپیک و پیروزی بر حسن یزدانی، قهرمان المپیک و جهان، بود. این شاهکار در ادامه عملکرد چشمگیر او در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۸ بود، جایی که او آنجا هم عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد.
چالش تیلور در کشتی آزاد در آوریل ۲۰۱۰ با کسب عنوان ملی دانشگاه ایالات متحده آغاز شد. در سال ۲۰۱۲، او در مسابقات تیمی المپیک ایالات متحده شرکت کرد و آنجا هم‌ عملکرد تمجیدبرانگیزی داشت.
در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ تیلور به عنوان نایب قهرمانی رسید و در رویارویی مجدد با یزدانی به سختی مقام اول را از دست داد. با این حال، او در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ جبران کرد و انتقام باخت قبلی خود را از یزدانی گرفت و عنوان قهرمانی جهان را دوباره به دست آورد.
تیلور پس از کسب امتیاز مدال طلای المپیک، این امتیاز را به دست آورد که به طور خودکار نماینده ایالات متحده در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ باشد و نیاز به رقابت‌های انتخابی نداشت.
مدال طلای تیلور به آمریکا کمک کرد پنجمین قهرمانی تیمی خود در کشتی آزاد قهرمانی جهان را کسب کند. این طلا وقتی برای تیلور شیرین‌تر شد که او توانست به عنوان ورزشکار هفته آمریکا انتخاب شود تا هنوز عرقش خشک نشده اولین پاداش طلایش را بگیرد. همچنین آمریکا برای اولین بار در تاریخ توانست از عنوان قهرمانی خود در کشتی آزاد قهرمانی جهان دفاع کند.
تیلور علاوه بر توانایی‌هایش در کشتی، با آدیداس نیز همکاری دارد. در سال ۲۰۱۵، آنها به طور مشترک خطی از تجهیزات کشتی به نام "M۲" را راه اندازی کردند که به نام مستعار کالج تیلور (مرد جادویی) اشاره می کند. این نام پس از یک مسابقه دانشگاهی به تیلور اعطا شد که در آن او یک موقعیت چالش برانگیز را به نفع خود تبدیل کرد. خط M۲ در ابتدا شامل کفش‌های کشتی بود اما از آن زمان به بعد گسترش یافت و شامل لباس‌ها، پوسترها و رویدادهایی شد که توسط این کمپانی حمایت می‌شود.
حالا برنامه تیلور کسب مدال طلا در المپیک پاریس است و طبعا همه انتظار دارند نبرد جدیدی بین او و حسن یزدانی در قلب اروپا شکل بگیرد، جایی که او پیش از این ستاره کشتی ایران را در توکیو شکست داده است. او با وجود اینکه از رقیب خود تقریبا پنج سال بزرگ‌تر است اما در کشتی‌هایش هیچ اثری از خستگی یا از نفس افتادن ندارد و به نظر نمی‌رسد قصد داشته باشد میدان را به نفع کسی ترک کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار