گوناگون

بلژیک ۰-۱ اسلواکی؛ اولین شگفتی یورو رقم خورد

بلژیک ۰-1 اسلواکی؛ اولین شگفتی یورو رقم خورد

در یکی از دیگر دیدارهای یورو ۲۰۲۴ بلژیک و اسلواکی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه، امشب از ساعت ۱۹:۳۰ در دیداری از گروه E یورو ۲۰۲۴ ، تیم ملی بلژیک در والداشتادیون شهر فرانکفورت به مصاف اسلواکی خواهد رفت.

روبرتو مارتینس سرمربی مناسبی برای بلژیک بود، اما فدراسیون فوتبال این کشور دیگر برای او صبر نکرد و پس از جام‌جهانی ۲۰۲۲ عذرش را خواستند. حالا با دومنیکو تدسکوی جوان و جویای نام به یورو می‌آیند تا بلکه سرانجام بعد از ۴۴ سال فینالی دیگر را تجربه کنند. بلژیک با ستاره‌هایی که در سال‌های اخیر داشته، نامش را در کنار تیم‌های بزرگ اروپا قرار داده و حالا هم از امیدهای قهرمانی در یورو ۲۰۲۴ به شمار می‌رود.

اسلواکی تیمی نیست که برای صعود به مراحل بالا برنامه‌ریزی داشته باشد، اما دستکم بالا رفتن از گروه می‌تواند برای‌شان هیجان‌انگیز باشد. تیمی که سال ۲۰۱۶ موفق شد از مرحله گروهی صعود کند و دوره قبلی هم شانس با آن‌ها یار نبود که در نهایت در گروه‌شان سوم شدند. حالا با سرمربی ایتالیایی‌شان در پی ساختن تاریخی جدید هستند

ترکیب اصلی بلژیک: کاستیلز، کاستانیه، فائس، دباست، کاراسکو، ‌مانگالا، اونانا، تروسار، دی‌بروینه، دوکو، لوکاکو

ترکیب اصلی اسلواکی: دوبراوکا، هانکو، اشکرینیار، واورو، پکاریک، ‌دودا، لوبوتکا، کوکا، هاراسلین، بوزنیک، شرانز

شرح گل:

بلژیک ۰-۱ اسلواکی (شارانز دقیقه ۷):برخلاف جریان بازی، اشتباه عجیب مدافعان بلژیک باعث شد که این تیم گل اول بازی را دریافت کند. کوچکا بازیکنی بود که موفق شد با توپ ربایی خودش از مدافعان بلژیک، ضربه اول را به سمت دروازه شیاطین سرخ شلیک کند و پس از مهار کاستلز، در ریباند شارانز گل نخسته بازی را به ثمر رساند.

لحظات حساس:

روملو لوکاکو پس از اینکه حرکتش را در عمق خط دفاعی اسلواکی آغاز کرده بود، می‌توانست دروازه را باز کند اما بی‌دقتی او عاملی بود تا یک موقعیت دیگر هم از دست برود.

حملات پی در پی بازیکنان بلژیک بی حاصل بوده و در طرف مقابل هم بازیکنان اسلواکی روی ضدحملات حساب باز کرده‌اند.

بدشانس مانند روملو لوکاکو! ضربه‌ خوب تروسارد در لحظه آخر به پای لوکاکو برخورد کرد و با اینکه توپ وارد دروازه شد داور این گل را آفساید اعلام کرد.

حرکت خوب دوکو با پاس عرضی او همراه شد و باکایوکو در موقعیتی ایده‌آل به توپ ضربه زد اما پکاریک در لحظه آخر توپ را از روی خط دروازه درآورد.

اوپندا پس از اینکه در دوئل با هانکو از او گذر کرد، توپ را به لوکاکو رساند تا روملو بالاخره گل تساوی را به ثمر برساند اما پس از بررسی مشخص شد در میانه راه اوپندا با مدافع روبروی خود درگیر بوده و این باعث شد تا خطای او باعث رد شدن این گل بشود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار