گوناگون

قیمت قایدی نصف سقف بودجه استقلال!

قیمت قایدی نصف سقف بودجه استقلال!

به نظر می‌رسد بازگشت باشو به ترکیب آبی‌ها غیر ممکن باشد!

 از آن روز که مهدی قایدی به عنوان یک بازیکن جوان وارد باشگاه استقلال شد تا امروز که در قامت یکی از لژیونرهای فوتبال ایران فعالیت می‌کند، همواره نامی خبرساز برای استقلالی‌ها به شمار رفته است.

قایدی چه به سبب حواشی که گاه با آن دست و پنجه نرم کرد و چه به سبب درخشش در ترکیب استقلال و حتی تیم ملی به یکی از سوژه‌های داغ سال‌های اخیر فوتبال ایران بدل شده است و حالا که دوباره نام او به عنوان گزینه بازگشت به استقلال مطرح شده، نباید این خبر را جریان تازه و غریبی برای استقلالی‌ها محسوب کرد.

به تناوب در یک ماه اخیر بارها و بارها رسانه‌های متعدد نسبت به احتمال حضور قایدی در استقلال خبررسانی کرده‌اند و به تازگی نیز دوباره خبر آمده باشگاه استقلال مذاکرات تازه‌ای را با مهدی قایدی کلید زده است.

اخیراً از قول مدیر برنامه‌های قایدی گفته شده که این بازیکن قرار است رایزنی‌های تازه‌ای را با باشگاه استقلال انجام دهد تا شاید اگر گشایشی شد، باشگاه استقلال و قایدی بار دیگر به توافق برسند.

اما سؤال این است که آیا باشگاه استقلال که یک بار با باشگاه شباب الاهلی در دوران مدیریت آجورلو دچار چالش شد، قابلیت بازگرداندن این بازیکن را تحت عنوان بازیکن قرضی خواهد داشت؟

سؤال دیگر این است که آیا اساساً این بازگشت از لحاظ مالی به سود استقلال خواهد بود و به قول معروف مقرون به صرفه است؟

اگر بخواهیم پاسخ سؤال اول را بدهیم باید تعارف را کنار بگذاریم و به این نکته اشاره کنیم که بدقولی‌های باشگاه استقلال در پرداخت حق انتقال این بازیکن در زمان مدیریت آجورلو تمایل باشگاه اماراتی را برای فتح باب مذاکره جدید کاهش خواهد داد و احتمالاً تصمیم‌گیران باشگاه اماراتی اگر این بار بخواهند رضایتنامه این بازیکن را صادر کنند گارانتی سفت و سختی را از باشگاه استقلال طلب خواهند کرد تا مانند گذشته از پرداخت نشدن به موقع حق انتقال قایدی لطمه نبینند.

پاسخ به سؤال دوم اما قدری ساده‌تر است. اگر فرض را بر این بگیریم که باشگاه استقلال با باشگاه شباب الاهلی امارات به توافق برسد تا قایدی به طور قرضی دوباره به استقلال برگردد، آنگاه مسائل مالی این موضوع برجسته و مهم خواهد شد.

تحقیقات درباره ارقامی که احتمالاً باید جا به جا شود نشان می‌دهد که قایدی در مذاکرات غیر رسمی با استقلالی‌ها خود خواستار دریافت 1/5 میلیون دلار شده است. از طرفی شنیده شد که باشگاه اماراتی نیز خواهان سه میلیون دلار است تا رضایتنامه قایدی را صادر کند.

بنابراین پرداخت چنین مبلغ هنگفتی که معادل ریالی آن بیش از 250 میلیارد تومان خواهد شد برای باشگاه استقلال مقرون به صرفه نخواهد بود.

اخیراً نیز از سوی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای و سازمان لیگ اعلام شد که باشگاه‌ها مجاز به پرداخت 500 میلیارد تومان در مجموع پرداختی‌های خود به بازیکنان و مربیان هستند و درواقع سقف قراردادی که اعلام شد دست باشگاه‌ها را برای پرداختی بیشتر خواهد بست. حال سؤال این است که چگونه باشگاه استقلال در حالی که کلاً مجاز به پرداخت 500 میلیارد تومان است، می‌تواند نیمی از این سقف بودجه را فقط هزینه جذب یک بازیکن کند؟!

با یک نگاه گذرا به این ماجرا می‌توان به این نتیجه رسید که اساساً بازگشت قایدی به استقلال غیر ممکن است و با این اعداد و ارقام هرگز قایدی به استقلال باز نخواهد گشت.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار