گوناگون

نمایندگان طالبان اجازه ورود به المپیک پیدا نکردند

نمایندگان طالبان اجازه ورود به المپیک پیدا نکردند

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد در حرکتی نمادین، افغانستان با تیمی شامل سه زن و سه مرد که برابری جنسیتی را برجسته می‌کند در المپیک پاریس حضور خواهد داشت و هیچ مقامی از طالبان اجازه حضور در بازی‌ها را نخواهد داشت.

به گزارش پارسینه، سخنگوی آی‌او‌سی تاکید کرده است که به هیچ یکی از مقام‌های طالبان اجازه حضور در المپیک پاریس ۲۰۲۴ داده نخواهد شد. آدامز خاطرنشان کرده است: «در خود پاریس جایی برای مقام‌های طالبان وجود نخواهد داشت. هیچ نماینده‌ای از رژیم طالبان برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ اعتبار نخواهد داشت.»

به نقل از 8صبح، کمیته بین‌المللی المپیک (آی‌او‌سی) اعلام کرده است که در المپیک پاریس 2024، شش ورزشکار از افغانستان به‌شمول سه زن و سه مرد درشته‌های مختلف اشتراک خواهند کرد.

مارک آدامز، سخنگوی کمیته بین‌المللی المپیک روز پنج‌شنبه، 24 جوزا، در یک نشست خبری گفته است که ورزشکاران مرد افغانستان در رشته‌های دوش، شنا و جودو رقابت خواهند کرد.

همچنان زنان ورزشکار افغان در رشته‌های دوش و بایسکیل‌رانی شرکت خواهند کرد.

آدامز افزوده است که تشکیل تیم مبتنی بر جنسیت پیامی برای طالبان است که دسترسی زنان و دختران افغانستان را به ورزش محدود کرده‌اند.

وی تصریح کرده است: «ما به صراحت اعلام کردیم که یک تیم برابر جنسیتی می‌خواهیم و این چیزی بود که به آن دست یافتیم.»

سخنگوی آی‌او‌سی تاکید کرده است که به هیچ یکی از مقام‌های طالبان اجازه حضور در المپیک پاریس 2024 داده نخواهد شد.

آدامز خاطرنشان کرده است: «در خود پاریس جایی برای مقام‌های طالبان وجود نخواهد داشت. هیچ نماینده‌ای از رژیم طالبان برای بازی‌های المپیک 2024 اعتبار نخواهد داشت.»

پیشتر کمیته بین‌المللی المپیک گفته بود که در حال مذاکره با کمیته ملی المپیک افغانستان و همچنان مقام‌های ورزشی با هدف رفع محدودیت‌های فعلی برای دسترسی زنان و دختران جوان به ورزش در کشور است.

قرار است المپیک 2024 از 26 جولای تا 11 آگست (5 تا 21 اسد) و پارالمپیک پاریس 2024 هم از 28 آگست تا 8 سپتامبر (7 تا 18 سنبله) در شهر پاریس، پایتخت فرانسه، برگزار شود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار