گوناگون

گلایه قلعه نویی از نحوه سفر تیم ملی فوتبال

گلایه قلعه نویی از نحوه سفر تیم ملی فوتبال

نحوه سفر تیم ملی فوتبال کشورمان به هنگ‌کنگ باعث شد تا امیر قلعه‌نویی در نشست خبری دیدار مقابل ازبکستان از این موضوع گلایه کند.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با ازبکستان اظهار داشت: از طرف خودم، کادر و بازیکنان از کسانی که ما را منصفانه نقد کردند که باعث پیشرفت ما شد تشکر می‌کنم. زیاد عادت ندارم گله‌ای کنم و همیشه و در شرایط سخت هم که مربیگری کرده‌ام گله نکرده‌ام، اما این بار گله‌ای فراتر از وزارت ورزش دارم.وی ادامه داد: تاج و هاشمی زحمت کشیدند که تیم ملی آرامش و شرایط مطلوبی داشته باشد، اما این سفری که ما رفتیم واقعاً اذیت شدیم. نامه‌نگاری کردیم که بحث پروازی ما شرایط بهتری داشته باشد، اما کسی همکاری نکرد. دغدغه‌ام در حال حاضر ریکاوری و وضعیت بدنی بازیکنان است. سعید مهری را به دلیل مصدومیت از دست دادیم که علتش هم می‌تواند پروازهایی بود که نباید انجام می‌شد. شان و شخصیت تیم ملی بالاتر از این حرف‌ها است. خیلی جالب است که ما در ترانزیت چین وقتی مسافری ما را در این وضعیت دید گفت تیم ملی مملکت باید اینگونه پرواز کند؟ چرا با چارتر نرفت؟ ما توضیح زیادی ندادیم، اما خواهش می‌کنم در مرحله سوم گروهی واقعاً به فکر تیم ملی باشند، چون فوتبال باعث شادی مردم می‌شود.سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: مردم به گردن ما حق دارند و ما می‌توانیم حداقل بخشی از مشکلات آنها را برطرف کنیم. خواهش می‌کنم مسئولان برای مرحله سوم گروهی به فکر تیم ملی باشند، چون این بازیکنان خالصانه درحال زحمت کشیدن هستند. شرایط کنونی با گذشته قابل مقایسه نیست. اوضاع خیلی متفاوت است، اما بازیکنان انرژی بیشتری می‌گذارند که از تک تک آنها ممنون هستم.

قلعه‌نویی درمورد دیدار با ازبکستان عنوان کرد: ازبکستان به یکی از قدرت‌های فوتبال تبدیل شده است. فوتبال بسیار نزدیک شده است، اما ازبکستان چند سال است که در بخش پایه‌ها سرمایه‌أگذاری کرده و به فکر تیم‌های ملی بوده است. بازی بسیار سختی داریم و با اینکه احساس می‌کنم تیم‌مان کمی خسته است با برنامه‌ریزی و ریکاوری خوب به مصاف حریف می‌رویم. حدود 4 ساعت و نیم اختلاف زمانی داشتیم و 5 صبح به تهران رسیدیم که زمان خوبی نبود. با تمام این تفاسیر امیدوارم با یک بازی خوب و منطقی 3 امتیاز بازی را بگیریم. نتایج خوبی در این مرحله گرفته‌ایم و 2 بازی مانده و صعود ما قطعی شده است.وی ادامه داد: بازهم خواهش می‌کنم مسئولان به فکر مرحله سوم گروهی باشند، چون آنجا تیم‌ها قوی‌تر می‌شوند و شرایط سخت‌تر خواهد بود. الان از جلسه آنالیز آمدیم و تیم حریف را خط به خط آنالیز کردیم. مهم این است که نکاتی که می‌گوییم توسط بازیکنان در زمین اجرا شود که انشالله با حضور تماشاگران و یک بازی خوب بتوانیم دل مردم کشورمان را شاد کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درمورد جوانگرایی در ترکیب تیم ملی، تصریح کرد: من ژاپن را مثال بزنم. وقتی بازیکن 20 ساله در ژاپن به تیم ملی می‌آید حداقل 50-60 بازی ملی در رده‌های پایه داشته است، اما ما این موضوع را نداریم و کار ما سخت‌تر می‌شود. آماده‌سازی بازیکنان باید در رده باشگاهی و ملی انجام شود و تیم ملی بهره آن را ببرد، اما اینجا اینگونه نیست. جوانانی که آوردیم ما را به آینده امیدوار کردند. به نظر من سن یک عدد است و وقتی بازیکنی می‌تواند شاخصه‌های بین‌المللی را از نظر آماری داشته باشد چه ایرادی دارد از او استفاده کنیم؛ حتی می‌تواند احسان حاج صفی باشد. وی گفت: حالا فوتبال علمی شده است و دستاوردها و اطلاعاتی به کادر فنی داده می‌شود که کادر فنی بر اساس آن می‌تواند بازیکنانش را انتخاب کند. در گذشته علم پزشکی نبود و خیلی کمبودها وجود داشت، اما حالا بازیکنی مثل حاج صفی در لیگ سخت یونان جز بازیکنان شاخص می‌شود. موضوعی که برای مرحله سوم در نظر داریم این است که سن برای ما خیلی مهم نیست و آمادگی بازیکنان مهم است، اما در کنار آن جوانگرایی را آغاز کرده‌ایم. جوانانی که آوردیم خوب جواب داده‌اند ضمن اینکه میانگین سن ما در لیگ هم حدود 27 است که کار را برای تیم ملی هم سخت می‌کند. نفراتی که آورده‌ایم هم امیدوارم در آینده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند که ما به آینده امیدوارتر شویم.قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: بازی را هنگ‌کنگ از ازبکستان هم سخت‌تر بود که همان بازیکنان جوان همچون قربانی و جلالی و حزباوی و صیادمنش و لیموچی که در آینده بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت خیلی به ما کمک کردند، اما این کار در رده‌های پایه و تیم‌های باشگاهی انجام شود که متاسفانه اینگونه نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه انتقاد چیز خوبی است، اظهار داشت: اگر نقدها بخاطر تیم ملی و مردم باشد آدم توجه و استفاده می‌کند، اما برخی‌ها هستند که علیه قلعه‌نویی هستند که توجه چندانی به آنها نمی‌شود. فوتبال علمی شده است؛ اطلاعات را می‌دهند و مربیان مشورت می‌کنند و به من منتقل می‌کنند. مدل فوتبال عوض شده است و دوستان چون از فوتبال دور بودند برخی حرف‌ها را مطرح می‌کنند. شاید هم با من مشکل دارند و اگر من بروم این حرف‌ها را نمی‌زنند، اما برخی دیگر از پیشکسوتان هستند که ما همیشه با هم در ارتباط هستیم از جمله فریبا، جلالی، محصص، فرکی، رجبی و ... گاهی بخواهیم لیست را هم اعلام کنیم ساعت‌ها زمان می‌گذاریم و با دوستانی که عاشق ایران هستند و قراردادی ندارند هم مشورت می‌کنیم، چون آنها بالای 100 سال تجربه دارند. فکر و ذکر ما فقط باید خوشحالی مردم از طریق فوتبال باشد که درحال انجام آن هستیم.وی ادامه داد: این مهم است که تیم ملی هجومی بازی می‌کند. مردم در بازی با هنگ‌کنگ 6 گل دیدند؛ گل اول روی اشتباه فردی بود و گل دوم به نظر من خطا بود و 4 گل هم زدیم. مردم این موضوع را متوجه شده‌اند. متاسفانه برخی‌ها هستند که فقط می‌خواهند با انتقادهای خود دیده شوند و فکر می‌کنم مشکل‌شان حضور من است. اگر می‌خواهید به من حمله کنید ایرادی ندارد، اما زحمات بچه‌ها را خراب نکنید. ایراداتی داریم که باید برطرف شود.

 

او افزود: درباره بازی هم باید بگویم ازبکستان یکی از قدرت‌های آسیا است. در حال حاضر فوتبال کشورها به هم نزدیک شده است. ازبکستان چندین سال سرمایه‌گذاری کرده و به فکر تیم‌های پایه خود است. آن‌ها پیشرفت کرده‌اند و بازی سختی داریم. با این حال تیم ملی از نظر بدنی آماده است. با این که ما ساعت ۵ صبح رسیدم و رسما دو روز را از دست دادیم. امیدوارم سه امتیاز را بگیریم. تا الان نتایج خوب گرفتیم و صعود ما حتمی شده است و به مرحله بعد رفته‌ایم. مسئولان به فکر مرحله بعدی باشند چون کار سخت است. الان از جلسه فنی آمده‌ایم و تیم حریف را آنالیز کردیم.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار