گوناگون

والیبال ایران در رده هفدهم!

والیبال ایران در رده هفدهم!

ایران با مجموع هشت شکست در هفته اول و دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴، المپیک پاریس را از دست داد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه، ۱۹ خرداد به مصاف ترکیه رفت و سه بر یک ۲۲ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر۲۳ و ۲۷ بر ۲۵ شکست خورد تا هفته دوم را با چهار شکست پیاپی مقابل ژاپن، برزیل، بلغارستان و ترکیه به پایان برساند.   قبل از این بازی پائز از سرمربیگری ایران برکنار شد.

تیم ایران هفته اول را هم با چهار شکست پیاپی مقابل تیم‌های صربستان، ایتالیا، کوبا و آرژانتین پشت سر گذاشت.

با این هشت شکست ایران اکنون  با ۱۸۴.۷۸ امتیاز در جایگاه هفدهم رنکینگ جهانی قرار دارد.

تا پیش از لیگ ملت‌ها تیم‌های فرانسه به عنوان میزبان المپیک، لهستان، آمریکا، ژاپن، برزیل، آلمان و کانادا سهمیه مستقیم بازی‌های پاریس را به دست آورده‌ بودند که تنها پنج سهمیه باقی می‌ماند. از این تعداد هم یک سهمیه به قاره آفریقا تعلق می‌گیرد چرا که تمامی قاره‌ها باید در المپیک نماینده داشته باشند. به این ترتیب چهار سهمیه باقی می‌ماند.

برای چهار سهمیه باقی مانده که در  پایان دور مقدماتی لیگ ملت‌ها توزیع می‌شود چند تیم شرایط بهتر دارند. ایتالیا، آرژانتین و اسلوونی فاصله امتیازی مطمئنی دارند و با توجه به نتایجی که کسب کرده‌اند به نظر می‌رسد سهمیه خود را قطعی کرده‌اند.

در حال حاضر صربستان با ۲۴۵.۳۴ امتیاز در رتبه نهم رنکینگ ایستاده و کوبا با ۲۴۱.۰۹ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد.

این دو تیم برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنند اما ایران که روی کاغذ شانس اندکی داشت، با ۴ باختی که در هفته دوم لیگ ملت‌ها متحمل شد، فاصله امتیازی زیادی با صربستان و کوبا پیدا کرد تا حتی روی کاغذ هم شانس صعود به المپیک ۲۰۲۴ پاریس را از دست دهد.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار