گوناگون

برترین‌های لیگ برتر ۲۳؛ از سلاطین کلین‌شیت تا آقای گل

برترین‌های لیگ برتر 23؛ از سلاطین کلین‌شیت تا آقای گل

با پایان لیگ بیست‌وسوم تکلیف بهترین گلزن، گل‌ساز و برترین دروازه‌بان فصل مشخص شد.

 پارسینه: لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیست‌وسوم امشب با قهرمانی پرسپولیس با کسب 68 امتیاز به پایان رسید و در قعر جدول هم تیم‌های صنعت‌نفت آبادان و پیکان تهران نتوانستند در سطح اول فوتبال ایران بمانند و از چرخه تیم‌های لیگ برتری کنار رفتند.

در حالی سرنوشت تیم قهرمان و تیم‌های سقوط کننده در پایان لیگ بیست‌وسوم مشخص شد که در جدول عناوین فردی هم مشخص شد که برترین گلزن، گل‌ساز و دروازه‌بان فصل کدام ستاره‌ها بودند.

آقای گلی مقتدرانه شهریار

شهریار مغانلو برای دومین فصل پیاپی توانست عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کند و 16 گل برای طلایی‌پوشان در فصل جاری به‌ثمر رساند و با اقتدار کفش طلای لیگ بیست‌وسوم را از آن خود کرد؛ آن‌هم در حالی‌که رحمان جعفری و رضا اسدی با 10 گل زده، نزدیک‌ترین تعقیب‌کنندگان مغانلو در مسیر رسیدن به کفش طلای لیگ بیست‌وسوم بودند.

آلوز هم‌تراز با جلالی شد

ریکاردو آلوز، ستاره پرتغالی تراکتور امشب گل اول تراکتور برابر صنعت‌نفت را ساخت تا در کنار ابوالفضل جلالی، مدافع چپ سرعتی استقلال، با 10 پاس گل مشترکاً عنوان برترین گل‌ساز فصل را از آن خود کنند. جالب آنکه آلوز فصل گذشته هم به تنهایی برترین گل‌ساز فصل شد تا در هر 2 فصل حضورش در لیگ برتر فوتبال ایران، عنوان برترین گل‌ساز را به‌دست آورده باشد که رکورد جالب‌توجهی است.

دستکش طلا در دستان حسینی و پورحمیدی

حسین حسینی، دروازه‌بان شماره یک استقلال امشب توانست مقابل پیکان کلین‌شیت کند و در بازی همزمان هم حسین پورحمیدی دروازه خود در جدال با صنعت‌نفت آبادان را بسته نگه داشت تا حسینی و پورحمیدی مشترکاً با 18 کلین‌شیت صاحب دستکش طلایی لیگ برتر شوند. دروازه‌بان استقلال در لیگ بیست‌ویکم تجربه کسب این عنوان را داشت و حسین پورحمیدی برای نخستین‌بار توانست عنوان برترین دروازه‌بان فصل را به‌دست آورد.

 

منبع: فوتبال ۳۶۰

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار