گوناگون

پیشکسوت پرسپولیس: زیباترین کامبک عمرم فوتبالی ام را دیدم

پیشکسوت پرسپولیس: زیباترین کامبک عمرم فوتبالی ام را دیدم

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر تجربه بازیکنان نبود احتمال واگذاری نتیجه را داشتیم. امید عالیشاه از بازیکنان شاخص این مسابقه بود.

به گزارش همشهری آنلاین ضیا عربشاهی درباره پیروزی پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: همانطور که در گذشته نیز گفتم استقلال خوزستان حریف بسیار سختی برای سرخپوشان است و همین موضوع در نیمه اول مشهود بود و چیزی تا فروپاشی پرسپولیس نمانده بود. موضوعی که شاگردان اوسمار را رستگار کرد نبوغ و تجربه بازیکنان بود که از این شرایط بحرانی به خوبی تیم را خارج کردند.

وی ادامه داد: خوشبین‌ترین کارشناس فوتبالی هم فکرش را نمی‌کرد یک نیمه ۳ گل دریافت کنیم و در نیمه دوم ۴ گل بزنیم. اوسمار نیمه مربیان را برد و این یک پاسخ به انتقاد کسانی بود که قصد زمین زدن او را داشتند. زمین لغزنده بود و از هواداران خواهش می‌کنم به دانیال اسماعیلی‌فر توهین نکنند و عملکرد او که نوعی جبران برای اشتباهاتش بود را بپذیرند. عملکرد خط دفاعی سرخ‌پوشان به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و این سبک از فوتبالشان به هیچ عنوان قابل پذیرش نخواهد بود، اما خوشحالم که همان بازیکنانی که در نیمه اول اشتباه کردند در نیمه دوم باعث پیروزی تیم شدند.

*اگر نیمه اول ادامه پیدا می‌کرد گل‌های بیشتری می‌خوردیم

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شاگردان اوسمار باید قدر این پیروزی دراماتیک را بدانند و برای ۲ بازی آینده برنامه ویژه‌ای تدارک ببینند و تمام ضعف‌های این بازی را مورد بررسی قرار دهند و به خوبی آن را برطرف کنند. استقلال خوزستان با گلزنی مقابل پرسپولیس باعث شد سرخپوشان شوکه شوند و تا پایان نیمه نخست تمام تمرکزشان را از دست بدهند. به نظرم اگر نیمه اول ادامه پیدا می‌کرد با این شرایط گل‌های بیشتری را هم دریافت می‌کردیم، اما تجربه اوسمار باعث شد تا در نیمه دوم بازیکنان خودشان را پیدا کنند. این زیباترین کامبکی بود که در فوتبال ایران به چشم دیدم، بی‌نهایت به من چسبید.

*بازیکنان پرسپولیس از اخراج بازیکن موثر استقلال خوزستان نهایت بهره را بردند

عربشاهی با بیان اینکه هر تیمی نمی‌تواند مقابل نام بزرگ پرسپولیس عرض اندام کند، عنوان کرد: اخراج بازیکن موثر استقلال خوزستان باعث شد که نبض بازی از دست شاگردان پورموسوی خارج شود و همین سبب شد تا بازیکنان پرسپولیس از این موضوع نهایت استفاده را ببرند و به بازی برگردند. با نتیجه‌ای که در نیمه نخست رخ داد هجمه زیادی روی بازیکنان پرسپولیس رخ داد و به نوعی هواداران امیدشان را از دست دادند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر تجربه بازیکنان نبود احتمال واگذاری نتیجه را داشتیم. امید عالیشاه از بازیکنان شاخص این مسابقه بود. او دوندگی بالایی در این مسابقه داشت و در فاز هجومی مثبت کار کرد. او از عقب توپ را می‌گرفت و رو به جلو حرکت می‌کرد. استقلال خوزستان تیم بسیار قابل احترامی نشان داد و ثابت کرد که سقوط این تیم ناراحت کننده خواهد بود، اما این موضوع که هر تیمی نمی‌تواند مقابل نام بزرگ پرسپولیس عرض اندام کند پوشیده نیست.

*اگر ببازیم داور مقصر است، اما اگر ببریم به داوری خرده‌ نمی‌گیریم

وی در ادامه عنوان کرد: داوری‌ها سالم بودند و قضاوت منصفانه‌ای را دیدیم. متاسفانه در فوتبال ما اینگونه است که اگر ببازیم داور را مقصر می‌دانیم و اگر ببریم به داوری هیچ خرده‌ای نمی‌گیریم. داوران ما مظلوم هستند و اگر از نظر مالی به خوبی تغذیه شوند تمرکز و روحیه بهتری برای قضاوت خواهند داشت. اگر خوب تغذیه شدند و اشتباه قضاوت کردن آن موقع حقشان است که تنبیه شوند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: همواره از ۲ هفته گذشته گفتم که ۳ بازی بسیار سخت را در آینده خواهیم داشت. شمس آذر تا به اینجا تیم قابل احترامی نشان داده و مقابل استقلال هم تا مرز پیروزی پیش رفت. فرق دیدار ما با شمس آذر نسبت به استقلال خوزستان این است که خارج از خانه مقابل آن‌ها قرار می‌گیریم و همین باعث می‌شود کار برای ما دشوار شود.

عربشاهی در پایان خاطرنشان کرد: من پیش از این مسابقه گفته بودم که پرسپولیس این فصل قهرمان می‌شود. اتحاد و همدلی که بین بازیکنان وجود دارد نکته مثبت تیم اوسمار است. چند وقت گذشته نیز بازیکنان از سوی مالک جدیدشان به خوبی تغذیه شدند و با روحیه و انگیزه بالاتری در مسابقات قرار گرفتند. امیدوارم هواداران در ادامه باز هم تیم را حمایت کنند و تا لحظه آخر منتظر بمانند و به بازیکنان پرسپولیس اعتماد کنند. استقلال دیگر نباید نگران ورزشگاه بازی آخرشان باشند، زیرا جام در آزادی به پرسپولیس اهدا خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار