گوناگون

چراغ سبز علیرضا جهانبخش برای بازی در لیگ برتر

چراغ سبز علیرضا جهانبخش برای بازی در لیگ برتر

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان از علاقه‌اش برای بازی در بوندس‌لیگا و سری A ایتالیا صحبت کرد.

پارسینه: علیرضا جهانبخش که سومین فصل حضورش در فاینورد را تجربه می‌کند و در پایان فصل جاری قراردادش با این باشگاه هلندی به پایان می‌رسد، درباره اینکه آیا علاقه دارد روزی در بوندس‌لیگا بازی کند، به برنامه «Kick 't Met» شبکه تلویزیونی «زیگو اسپورت» هلند، گفت: بوندس‌لیگا همیشه یکی از لیگ‌های مورد علاقه من بوده است. بازیکنان ایرانی زیادی در آنجا داشته‌ایم. آنها سال‌ها در سطح بالایی در بوندس‌لیگا بازی کردند و من با نگاه کردن به بازی این دست بازیکنان در تیم ملی و تیم‌های باشگاهی‌شان بزرگ شدم.  همچنین عاشق لیگ ایتالیا هستم چون اکنون بازیکنانی در آنجا داریم، بنابراین جالب خواهد بود که در آنجا باشم. با این حال آینده قابل پیش‌بینی نیست و باید ببینیم چه خواهد شد.

بال ایرانی فاینورد که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس برای برایتون را دارد، درباره سابقه بازی در این لیگ و توصیه به سانتیاگو خیمنس هم‌تیمی‌ مکزیکی‌اش که مورد توجه باشگاه‌های لیگ برتری قرار گرفته، اظهار داشت: من و سانتی خیلی با هم صحبت می‌کنیم. او بازیکنی فوق‌العاده و مهمتر از آن انسان بی‌نظیری است. در مورد جزییات و وضعیت کلی با هم صحبت می‌کنیم.

جهانبخش گفت: لیگ برتر انگلیس، فوق‌العاده‌ است و هر فوتبالیستی احتمالاً با خود می‌گوید بازی در لیگ برتر یک رؤیاست. بزرگترین تفاوتی که من بین اردویژه و لیگ برتر مشاهده کردم این است که سرعت بازی در آنجا بسیار مهم است و با احترام به تمامی بازیکنان شاغل در لیگ اردویژه، شما در لیگ برتر با بازیکنان باکیفیت‌تری روبه‌رو می‌شوید که این به خاطر قدرت مالی خوب باشگاه‌هاست که قادر هستند بازیکنان و مربیان خوبی را به خدمت بگیرند.

کاپیتان تیم ملی ایران ادامه داد: به غیر از این مواردی که گفتم، کل دنیا بازی‌های لیگ برتر را می‌بینند و همین باعث می‌شود انتظارات از بازیکنان هم بیشتر شود. همیشه به بازیکنانی که می‌خواهند گام بعدی را در دوران حرفه‌ای خود بردارند، می‌گویم در کشورهایی همچون آلمان و هلند به بازیکنان این فرصت داده می‌شود که خودشان را با محیط و فرهنگ جدید وفق دهند، اما رفتن از یک کشور اروپایی به بریتانیا تغییر بزرگی از لحاظ فرهنگی، سبک زندگی و ... است. با توجه به شرایط کلی حاکم بر لیگ برتر از شما انتظار می‌رود که خیلی سریع عملکرد مدنظرتان را در زمین ارائه دهید. باید انتظارات را برآورده کنید و سپس آنها شروع به قضاوت شما می‌کنند و به این فکر نمی‌کنند که بازیکن مدنظر ۲۲، ۲۳ یا ۲۴ ساله است و نیاز به زمان برای وفق دادن خود با محیط جدید دارد. اینها تفاوت‌های اصلی است که به چشم می‌آید.

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار