گوناگون

موج هیجان در ال کلاسیکوی ایران؛

پرسپولیس ۰ - ۰ سپاهان؛ فرصت سوزی شاگردان اوسمار در آزادی

پرسپولیس 0 - 0 سپاهان؛ فرصت سوزی شاگردان اوسمار در آزادی

اوسمار ویرا سرمربی برزیلی سرخپوشان نتوانست از فرصت بزرگی که استقلال با تساوی در تبریز ایجاد کرده بود استفاده ببرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ سرخ‌ها که در بازی رفت برابر زردپوشان شکست خورده بودند حالا به سه امتیاز کامل این بازی در کورس قهرمانی نیاز دارند.

پرسپولیس در این مسابقه دانیال اسماعیلی‌فر را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. وحدت حنانوف، علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه نیز به تازگی از بند مصدومیت رها شده‌اند.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، وحدت حنانوف، حسین کنعانی، گئورگی گولسیانی، عبدالکریم حسن، مسعود ریگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، اوستون ارونوف، امید عالیشاه و عیسی آل کثیر

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، هادی محمدی، برایان دابو، محمد کریمی، رامین رضاییان،  سیاوش یزدانی، فرشاد احمدزاده، میلاد زکی‌پور، امید نورافکن، شهریار مغانلو، محمد شکاری

سرمربی: ژوزه مورایس

لحظات حساس:

دقیقه ۱۱: پاسی که برای مغانلو ارسال شد شهریار مقانلو را در موقعیت بسیار خوبی قرار داد ولی کمک داور مسابقه پرچم خود را بالا برده بود. این در حالی است که سپاهانی‌ها معتقدند این آفساید به درستی اعدام نشده است.

دقیقه ۲۴: سپاهان برای چندمین مرتبه صاحب ضربه کرنر شد ولی باز هم مدافعین پرسپولیس اجازه ایجاد موقعیت خطرناک را به مهاجمین این تیم ندادند.

دقیقه ۲۹: ضربه سر گئورگی گولسیانی روی ارسال عبدالکریم حسن با اختلاف کمی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۳۱: شوت سرکش عبدالکریم حسن با فاصله زیادی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۳۸: سپاهانی‌ها موقعیت خوبی برای ثبت اولین گل مسابقه داشتند اما فرشاد احمدزاده با تعلل خود این موقعیت  مناسب را از دست داد.

دقیقه ۴۰: رامین رضاییان روی پاس دقیق رضا شکاری موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی داشت ولی شوت او به زاویه بسته زده شد و به تور کناری دروازه برخورد کرد. رضاییان پس از اینکه داور کرنر اعلام نکرد به شدت نسبت به تصمیم معترض بود.

دقیقه ۴۳: مهدی ترابی با نفوذ به قلب خط دفاعی سپاهان و یک دو با گولسیانی موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما شوت او با اختلاف چند متری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: نفوذ وحدت حنانوف روی پاس تماشایی اورونوف می‌رفت که پرسپولیس را به گل اول برساند ولی پاس او با دخالت به موقع میلاد زکی‌پور قطع شد.

دقیقه ۶۱: عبدالکریم در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت ولی شوت او را مدافع سپاهان با تکل به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۰: ارسال عبدالکریم حسن می‌رفت که به گل اول پرسپولیس تبدیل شود اما مدافع سپاهان زودتر از آل کثیر توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۵: شوت رضا شکاری بی دقت بود و با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۲: برخورد برایان داوو و امید عالیشاه و ضربه‌ای که به هافبک بورکینافاسویی سپاهان زد، باعث شد بیژن حیدری کارت قرمز را پس از چند ثانیه و آرام شدن اوضاع از جیب دربیاورد و او را اخراج کند.

دقیقه ۵+۹۰: ارسال کرنر رامین رضاییان پس از اینکه میلاد زکی‌پور توپ را با سر به تیر دوم ساباند به شکل خطرناکی با ضربه سر هادی محمدی به اوت رفت.

حواشی:

*با توجه به تساوی استقلال در ورزشگاه یادگار امام تبریز و دو امتیاز حساسی که برای نکونام و شاگردانش از دست رفت حالا بهترین فرصت برای پرسپولیس فراهم شده که با پیروزی مقابل سپاهان در ورزشگاه آزادی صدر جدول را در اختیار بگیرد.

*رضا اسدی ستاره تیم فوتبال سپاهان که در بازی رفت هم زننده تک گل سه امتیازی طلایی پوشان بود به دلیل مصدومیت به این مسابقه نرسیده است.

*بازگشت علیرضا بیرانوند از مصدومیت و قرار گرفتن او در ترکیب اصلی پرسپولیس یکی از نکات ویژه اصلی بازی به شمار می‌رود.

*غایب بزرگ پرسپولیس در این مسابقه از دانیال اسماعیلی فر است که به دلیل اتفاقات دیدار قبلی سرخپوشان در لیگ برتر در این مسابقه امکان بازی به دست نیاورده است.

*نزدیک به ۴۰ هزار هوادار پرسپولیس و دو هزار نفر هوادار سپاهان این بازی را از نزدیک در آزادی تماشا می‌کنند.

*پرسپولیس در دو مصاف قبلی خود در لیگ برتر مقابل سپاهان بازنده از زمین خارج شده است. طلایی پوشان یکبار با گل کریمی و آخرین بار با گل رضا اسدی برنده مسابقات شدند.

*در لحظه ضربه سر گولسیانی که به اوت رفت، سیاوش یزدانی اعتقاد به خطای مدافع گرجستانی پرسپولیس داشت و این موضوع را با فریاد به داور اعلام کرد.

*ژوزه مورایس که چند روز پیش و پس از پیروزی برابر استقلال ملاثانی در جام حذفی با اعلام پیوستن به دین اسلام خبرساز شده بود، پس از چندین مسابقه با کت و شلوار و‌ کراوات در کنار زمین دیده می‌شود.

* هواداران خانم پرسپولیسی نیز که اکنون با توجه به چارت و کانون خود کاملا با هماهنگی خاص در سکوها حاضر می‌شوند، در این بازی با در اختیار داشتن کاغذهای رنگی و شعارهای خاص خود، سعی در حمایت از بازیکنان را دارند.

*اوسمار در همین دقایق ابتدایی بازی به شدت نسبت به خطای فرشاد احمدزاده شاکی شده و این مساله دخالت داور چهارم برای آرام کردن وی را به همراه داشت.

* لایی سروش رفیعی به رامین رضاییان باعث وجد هواداران پرسپولیس شد تا آنها به شدت به تشویق هافبک شماره هفت خود بپردازند.

* اوسمار به همراه کادرفنی‌اش در شرایطی که سپاهان صاحب موقعیت کرنر بود، با فرا خواندن مهدی ترابی و نمایش آنالیز صورت گرفته، تدابیر جدیدی را برعهده این هافبک تکنیکی قرار دادند.

* نیمکت سپاهان نسبت که اعلام نشدن خطا روی شهریار مغاملو به شدت اعتراض کردند.

* انفجار دومین نارنجک دست ساز در استادیوم آزادی و در جریان بازی با سپاهان اینبار در جایگاه هواداران پرسپولیس باعث نگرانی بزرگی شد. پرسپولیسی‌ها که دقایقی پیش‌تر یکی از نارنجک‌ها را در پیست تارتان منفجر کرده بودند، اینبار در اشتباهی نگران کننده این ترقه را به میان خودی‌ها فرستادند. البته به نظر می‌رسد اتفاق خاصی شکل نگرفت و این جایگاه لحظاتی بعد به تشویق تیم پرداختند.

*هواداران پرسپولیس در شروع نیمه دوم با آتش بازی جو خاصی را در آزادی به راه انداخته‌اند.

*برخورد امید عالیشاه با سیاوش یزدانی در حالی که توپ در جای دیگری از زمین حضور داشت سبب شد که بازی چند دقیقه‌ای با حاشیه و توقف همراه شود.

*رضا اسدی که به دلیل مصدومیت امکان حضور در ترکیب اصلی سپاهان را نداشت از دقیقه ۶۵ به جای فرشاد احمدزاده وارد زمین شد تا خط هجومی طلایی پوشان اصفهانی جان تازه‌ای بگیرد.

*بیژن حیدری در دقیقه ۸۷ مسابقه به دلیل اعتراض نیمکت سپاهان به تصمیماتش تکسیرا و سانتوس مربی گلرهای تیم را با کارت زرد جریمه کرد و پس از ادامه اعتراض سانتوس بلافاصله کارت زرد دوم را از جیب خارج کرد و با کارت قرمز او را از روی نیمکت اخراج کرد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار