گوناگون

استقلال خوزستان ۰ - ۱ استقلال؛ روحیه بالای شاگردان نکونام برای دربی

استقلال خوزستان 0 - 1 استقلال؛ روحیه بالای شاگردان نکونام برای دربی

استقلال تهران با تک گل گوستاوو بلانکو توانست استقلال خوزستان را شکست دهد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه، دیدار تیم های استقلال خوزستان و استقلال تهران در هفته نوزدهم لیگ برتر در جریان است آبی‌پوشان پایتخت برای ادامه صدرنشینی خود به 3 امتیاز این مسابقه نیاز خواهند داشت.

تیم میزبان در این مسابقه اکثر بازیکنان هجومی خود را در زمین قرار داده و با حضور متین‌کریم زاده دفاع جپ پا به توپ خود میل به هجوم بیشتری از خود نشان داده است، کریم‌زاده و گروسیان دو بازیکن استقلال خوزستان هستند که سابقه حضور در جمع آبی‌پوشان تهران را داشته اند و با انگیزه زیادی مقابل این تیم به میدان خواهند رفت.

آبی‌های پایتخت هم با ترکیب برنده خود در لیگ برتر پا به زمین مسابقه گذاشتند و روی خلاقیت بازیکنان کناری و زوج خط حمله خارجی خود و ثبات و قدرت دفاعی که در مسابقات اخیر داشته اند حساب باز کرده ‌اند.

ترکیب استقلال خوزستان:

فرزین گروسیان، عثمان اندوگ، محمود مطلق‌زاده، متین کریم‌زاده، حسین ساکی، علیرضا خوشکفا، داستونبک تورسونوف، حسین احمدی ، ساویو روبرتو، جواد آقایی پور، آسو رستم

سرمربی: سیروس پورموسوی

ترکیب استقلال تهران:

سیدحسین حسینی، رافائل سیلوا، آرمین سهرابیان، محمدحسین مرادمند، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، گوستاوو بلانکو و جلال‌الدین ماشاریپوف.

شرح گل

دقیقه 41 - گوستاوو بلانکو ( استقلال خوزستان 0 - 1 استقلال تهران ):ارسال خوب جلال‌الدین ماشاریپوف در داخل محوطه شش قدم با ضربه سر بلانکو آن هم تحت یارگیری شدید بازیکنان استقلال خوزستان به گل تبدیل شد تا پس از مدت‌ها بلانکو برای استقلال گلزنی کند.

لحظات حساس

دقیقه 5:جواد آقایی پور در حفره ایجاد شده در قلب خط دفاعی استقلال حرکت کرد و توپ را در اختیار گرفت و در موقعیت مناسب قرار گرفت اما ضربه او شدت کافی را نداشت حسینی درازکش توپ را مهار کرد.

دقیقه 17 : چند ارسال پیاپی روی دروازه استقلال خوزستان با ضربات گوستاوو بلانکو همراه شد که راه به جایی نبرد.

دقیقه 18: اشتباه مدافعان استقلال خوزستان موقعیت مناسبی را در اختیار بلانکو قرار داد که تکل به موقع بازیکن استقلال خوزستان مانع گلزنی این بازیکن شد، در ادامه ضربه رافائل سیلوا با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 25: حرکت بازیکنان استقلال خوزستان در عمق خط دفاعی استقلال با ضربه آسو رستم همراه شد که با دخالت مرادمند توپ به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 44: ارسال روی دروازه استقلال خوزستان باز هم با ضربه سر بلانکو همراه شد و اما این بار گوستاوو توپ را مهار کرد.

دقیقه 45: ضربه از راه دور جلالی به شکلی خطرناک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 48: در ابتدای نیمه دوم گوستاوو بلانکو از زاویه بسته شانس گلزنی خود را با شوت زمینی امتحان کرد که گروسیان به سادگی توپ را در آغوش کشید.

دقیقه  50: ضربه جلال‌الدین ماشاریپوف با اختلاف اندک از کنار دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت.

دقیقه 57: آرش رضاوند از داخل محوطه جریمه ضربه روی پای محکمی را به سمت دروازه گروسیان شلیک کرد و واکنش خوب گروسیان مانع گلزنی استقلالی ها شد، در ادامه ابولفضل جلالی صاحب موقعیت شد که داور این صحنه را آفساید اعلام کرد تا ضربه رضاوند در ریباند که به گل تبدیل شد آفساید اعلام شود.

دقیقه 66: ضربه سر آسو رستم در آستانه ورود به دروازه به مدافع استقلال برخورد کرد که بازیکنان استقلال خوزستان اعتقاد داشتند این صحنه باید پنالتی اعلام شود.

دقیقه 87: توپ گیری خوب مهدی پور و پاس او برای پیمان بابایی با ضربه عجولانه این بازیکن همراه شد و توپ با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 90: ضدحمله بازیکنان استقلال خوزستان خطر جدی را روی دروازه استقلال شکل داد، پاس آسو رستم روی خط محوطه شش قدم به پیمان رنجبری رسید که ضربه این بازیکن در آخرین لحظه با دخالت روزبه چشمی دفع شد.

دقیقه 90+5: در شلوغی محوطه جریمه بازیکنان استقلال خوزستان چندین مرتبه در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما هر بار مدافعان استقلال توپ را از مقابل آنها دفع کردند.

دقیقه 90+6: ارسال روی دروازه استقلال با عبور توپ از مقابل عثمان اندوگ همراه شد تا آبی‌های تهران نفس راحتی بکشند.

حواشی

*در فاصله نیم ساعت مانده به بازی نورافکن های ورزشگاه روشن نشده بود و هواداران با چراغ قوه های خود چهره جالبی به ورزشگاه بخشیده بودند.

*پورموسوی توسط هواداران دو تیم مورد استقبال قرار گرفت و او به سمت آنها رفت و ادای احترام انجام داد.

* یک هوادار معلول قصد ورود به ورزشگاه را داشت که ناظر بازی اجازه ورود او به کنار زمین را نداد و این اتفاق در مسیر ورود بازیکنان استقلال به ورزشگاه اتفاق افتاد که کاپیتان استقلال سیدحسین حسینی، مهدی مهدی پور و ابولفضل جلالی به سمت این هوادار رفتند و او را در آغوش گرفتند، این هوادار استقلال از مهدی مهدی پور درخواست داشت تا حضور او در کنار زمین را فراهم کند.

*بازیکنان استقلال خوزستان زودتر از بازیکنان استقلال تهران برای گرم کردن وارد چمن ورزشگاه غدیر شدند.

*حدود 15 هزار هوادار در ورزشگاه حاضر شده اند.

*سیروس پورموسوی و دستیارانش به سمت نیمکت استقلال رفتند و از آنها استقبال کردند.

* در دقایق ابتدایی مسابقه با توجه به خاموش شدن نورافکن ورزشگاه بازی برای دقایقی متوقف شد

*  بازیکنان دو تیم در زمان قطع برق ورزشگاه به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند تا از جریان مسابقه خارج نشوند

* هواداران استقلال در دقیقه 21 وریا غفوری کاپیتان سابق استقلال را تشویق کردند.

*درگیری مختصری بین متین کریم زاده و صالح حردانی رخ داد که در پی این درگیری و اعتراض های یاسر جلالی بدنساز تیم فوتبال استقلال خوزستان از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

* سرتوپ حسین حسینی روی پای آسو رستم هواداران استقلال را هیجان زده کرد و او را برای دقایقی مورد تشویق قرار دادند.

* جواد نکونام در جریان مسابقه در صحنه ای که خطا روی بلانکو اعلام نشد به شدت اعتراض کرد و این موضوع در شرایطی رخ داد که اگر او کارت زرد دریافت کند دربی را از دست خواهد داد، سرمربی استقلال خوزستان نسبت به اعتراض جواد نکونام متعرض شد.

*رفعتی ناظر داوری در اقدامی عجیب دور تا دور ورزشگاه را سرکشی می‌کند و خبرنگاران حاضر در کنار زمین را به سمت سکوها می‌فرستد.

* دقایق پایانی نیمه نخست سکوهای ورزشگاه با التهاب رو به رو شد و هواداران دو تیم به سمت یکدیگر سنگ پرانی کردند.

* سید سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان اعتراض شدیدی نسبت به عملکرد داور مسابقه داشت و در دقیقه 73 از کنار خط اخراج شد.

*جلال الدین ماشاریپوف در لجظه تعویض و خروج از زمین با تشویق شدید هواداران استقلال رو به رو شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار